Google search

У більшості доповідей було розглянуто аспекти електро- і ехокардіографічної діагностики та лікування рідкісних серцево-судинних хвороб. «Родзинкою» конференції стали доповіді «state-of-art» відомого експерта з електричних та міокардіальних аритмогенних хвороб, професора університету міста Лунд (Швеція) Петра Платонова. У них було висвітлено сучасні уявлення про діагностику та лікування синдрому подовженого інтервалу QT i аритмогенної дисплазії правого шлуночка.

На відкритті конференції завідувач кафедри функціональної діагностики професор О. Жарінов виступив з проблемною доповіддю «Електричні хвороби серця». У доповіді було показано два оригінальні випадки синдрому подовженого інтервалу QT та випадок синдрому Бругада з генетичною верифікацією діагнозу та подальшою імплантацією внутрішнього кардіовертера-дефібрилятора, здійсненою в базовому клінічному відділенні кафедри. Асистент кафедри Н. Іванюк продемонструвала та опублікувала в збірнику матеріалів конференції рідкісний клінічний випадок міксоми правого передсердя, діагностованої співробітниками кафедри. За результатами ультразвукового дослідження серця було прийнято рішення про необхідність проведення в Інституті серця МОЗ України оперативного лікування  - видалення міксоми та пластики тристулкового клапана, - що дозволило врятувати життя пацієнту.

Участь у конференції стала важливою складовою роботи кафедри функціональної діагностики як опорної в Україні за своєю спеціальністю та її співпраці з суміжними кафедрами.

Читайте також