Google search

 
 

В Україні продовжується процес впровадження капеланства у сфері охороні здоров’я. Цей процес включає як організаційно-правову, так і освітню складові.

Так, в першій половині березня цього року у м. Львові на базі Патріаршої комісії УГКЦ у справах душпастирства охорони здоров’я пройшов навчальний курс для православних та греко-католицьких капеланів. Паралельно у м. Буча на базі Українського гуманітарного інституту проходила навчальна програма для адвентистських капеланів. Діючим та майбутнім капеланам викладалися богословські, історичні, нормативно-правові, організаційні засади, а також міжконфесійні, етичні й окремі практичні аспекти здійснення капеланського служіння в закладах охорони здоров’я. Приділялася увага й особливостям духовної опіки над паліативними пацієнтами. Навчання проходило в живій, інтерактивній формі і включало розбір конкретних випадків (аналіз протоколів душпастирських бесід з пацієнтами), відповіді на питання, обмін досвідом та обговорення найбільш актуальних питань капеланської практики.

До основного складу викладачів були запрошені співробітники НУОЗ України імені П. Л. Шупика: асистент кафедри паліативної та хоспісної медицини Олександра Брацюнь, завідувач кафедри контролю якості і стандартизації лікарських засобів, президент ГО «Асоціація капеланів в охороні здоров’я України», професор Сергій Убогов.

Окрім навчального процесу, в ці дні, а саме 9 березня 2021 р. відбулася історична подія – створення Західного підрозділу Асоціації капеланів в охороні здоров’я України (надалі – Асоціація). В Установчих зборах, що проходили у Патріаршому домі (м. Львів), взяли участь 5 конфесій. Межами діяльності створеного Західного підрозділу було визначено Львівську, Івано-Франківську, Тернопільську, Волинську, Рівненську, Хмельницьку, Чернівецьку та Закарпатську області з офісом у м. Львові.

Першим керівником Асоціації в Західному регіоні було обрано старшого викладача кафедри богослов’я Івано-Франківської академії Івана Золотоустого, протоієрея Руслана П’ясту, а його заступником – голову комісії у справах душпастирства охорони здоров’я Львівської Архиєпархії УГКЦ о. Тараса Годомського.

Поряд з обговоренням низки правових, організаційних та інформаційно-просвітницьких питань діяльності Асоціації було вирішено розпочати роботу щодо створення конфесіональних, регіональних та всеукраїнського реєстрів капеланів, які здійснюють служіння у закладах охорони здоров’я України. Крім того, було запропоновано створити душпастирські ради при департаментах охорони здоров’я обласних державних адміністрацій по всім областям України.

Серед пропозицій, що лунали від представників конфесій, слід відмітити ініціативу щодо започаткування навчальної програми з клінічної підготовки капеланів на базі НУОЗ України імені П. Л. Шупика.

Оцініть матеріал

Актуальність матеріалу: 70% - 2 Голосів
Корисність матеріалу: 68.5% - 2 Голосів
Доступність матеріалу: 73% - 2 Голосів

Загальна оцінка матеріалу

Читайте також