Google search

 
 

Нещодавно був опублікований щорічний показник ефективності інституційних досліджень за 2020 рік «Nature Index».

Nature Index («Нейче індекс») — один із показників ефективності інституційних досліджень, який показує внесок відповідної наукової установи, зокрема, і країни загалом у розвиток світової науки, а також дає змогу виявити ступінь взаємодії між науковими організаціями. Рейтинг заснований на публікаціях в списку елітних наукових журналів з природничих наук, таких як астрономія, фізика, хімія, біологія, науки про Землю та інші, повідомляє Вікіпедія.

За розрахунками Nature Index та інших показників рейтингу 2020 року НУОЗ України імені П. Л. Шупика (раніше НМАПО імені П. Л. Шупика) на 10 місці серед 12 українських ЗВО, представлених в індексі.

НУОЗ України імені П. Л. Шупика також демонструє другий показник приросту показників (176,9%) серед українських учасників індексу.

Загалом Україна в ТОР-50 країн із найбільшою часткою статей, опублікованих у наукових журналах, згідно з Nature Index 2020, посідає 46 місце.

При створенні рейтингу враховуються тільки дослідницькі статті з 82 авторитетних журналів з природничих дисциплін, відібраних незалежними експертами Nature. Основний показник — це число статей (Articles Count — АС). Наприклад, якщо в статті є один або кілька співавторів з України, то Україні присвоюється AC = 1. Відповідно по одиниці присвоюється науковій організації, яку вказав автор. Використовується також дробовий показник (Fractional Count — FC), який показує внесок наукової установи або країни у створення статті. За замовчуванням вважається, що автори внесли рівний вклад до статті, тому FC усієї статті дорівнює 1. Якщо у статті 5 авторів, то кожен отримує по FC = 0,2. Відповідно чим більше авторів у статті, тим менше внесок кожного.

Кількість статей (AC): тут одиниця присвоюється установі або країні, якщо один або декілька авторів дослідницької статті з цієї установи або країни, незалежно від того, скільки співавторів існує за межами цієї установи або країни.

Пайова участь (FC): при цьому враховується відсоток авторів з установи (або країни) і кількість афілійованих установ на статтю. При розрахунку FC всі автори враховуються в рівній мірі. Максимальний комбінований FC для будь-якої статті становить 1,0.

Ставлення AC до FC дає уявлення про ступінь, в якій установа або країна співпрацюють в своїх дослідженнях. Якщо AC набагато вище, ніж FC, це вказує на високий ступінь зовнішньої співпраці і залежності від зовнішніх ресурсів. Якщо AC близький за значенням до FC, це вказує на обмежену співпрацю з зовнішніми дослідниками і сильну залежність від внутрішніх ресурсів. переліку українських установ.

Читайте також