В Україні, як і в багатьох розвинених країнах, за останні роки збільшилося токсичне навантаження на цивільне населення. Епідеміологічні показники гострих отруєнь за останнє десятиріччя становлять 25—40 випадків на 10 тисяч населення з тенденцією до зростання.
Окрім збільшення впливу екзогенних (зовнішніх) факторів токсичного навантаження на людину, за останні десятиріччя відбувається поступове зростання кількості захворювань, перебіг яких ускладнюється тяжкими проявами синдрому ендогенної (внутрішньої) інтоксикації та поліорганної недостатності, із ураженням і тимчасовою дисфункцією органів природної детоксикації (нирок, печінки тощо). Тому вивчення ключових питань та ознайомлення лікарів різних спеціальностей з клінічною токсикологією підвищує обізнаність медиків та дає можливість вчасно реагувати на критичні стани, що можуть розвиватися у пацієнтів.
29 травня 2021 року в рамках онлайн-проекту БПР лікарів відбувся всеукраїнський форум Pro_TOXIC, присвячений основним проблемам токсикології. Модератором проекту виступив доцент кафедри анестезіології та інтенсивної терапії НУОЗ України імені П. Л. Шупика Сергій Недашківський як головний позаштатний спеціаліст з питань клінічної токсикології. Сергій Недашківський представив слухачам сучасні підходи до використання антидотів, висвітлив ключові аспекти клініки, діагностики та лікування уражень отрутами біологічного походження. Інна Кучинська, доцент кафедри анестезіології та інтенсивної терапії, обговорила зі слухачами тему отрут, що впливають на печінку і нирки, зокрема, ятрогенні ураження, передозування препаратів тощо.
Окрім того викладачами кафедри був організований майстер-клас із обговоренням клінічного випадку отруєння чадним газом, під час якого була змодельована ситуація, обговорені основні аспекти при огляді пацієнта, анамнез, обстеження та алгоритм надання невідкладної допомоги.