Google search

 
 

У практиці стоматології та щелепно-лицевої хірургії трапляються стани, які створюють загрозу для життя людини, тому кожен стоматолог повинен вміти їх вчасно діагностувати, надавати ефективну невідкладну медичну допомогу і запобігати їх виникненню.

 Досі залишаються актуальними питання побічних реакцій ліків. Складність проблеми пов'язана з рядом специфічних особливостей амбулаторного прийому хворих. По-перше, це одначасний прийом великої кількості пацієнтів, що потребують спеціалізованої допомоги, нерідко на фоні тяжкої супутньої патології. По-друге, можливості обстеження пацієнтів із метою виявлення порушень життєвоважливих органів обмежені і часу на них, як правило, немає. По-третє, слід не забувати про потенційну небезпеку препаратів для місцевої анестезії, а також про часто швидкий розвиток ускладнень, небезпечних для життя пацієнтів. 

Тому актуальність тематик медицини критичних станів у стоматології зростає. Лікарі прагнуть навчатися, для того щоб пацієнти отримували якісну медичну допомогу. Саме таку можливість створює проведення майстер-класів із симуляціями для лікарів, що дозволяє спеціалістам різних галузей медицини навчитися менеджменту критичних станів та вміти з ними справлятися. В рамках навчального процесу за підтримки професора Олега Лоскутова викладачами кафедри анестезіології та інтенсивної терапії (доцент Інна Кучинська) та кафедри медицини невідкладних станів (доцент Ольга Крамарева) був організований одноденний (8-годинний) теоретично-практичний тренінг: «Невідкладні стани в стоматології. Основи СЛР». 

12 лікарів-стоматологів прослухали кілька теоретичних доповідей, присвячених темам анафілаксії, діям при потраплянні чужорідних тіл у верхні дихальні шляхи, синкопе, основам серцево-легеневої реанімації. Також на манекенах були відпрацьовані навички непрямого масажу серця у дорослих та дітей, неінвазивні техніки відновлення прохідності дихальних шляхів (прийом Сафара, використання надглоткових пристроїв, вентиляція мішком Амбу) та виконання конікотомії. Свої отримані знання лікарі відпрацювали у 2 симуляційних сценаріях, змодельованих на їхніх робочих місцях.

Оцініть матеріал

Актуальність матеріалу: 50% - 1 Голосів
Корисність матеріалу: 50% - 1 Голосів
Доступність матеріалу: 50% - 1 Голосів

Загальна оцінка матеріалу

Читайте також