22.06.2021 року відбулось засідання кафедри медицини праці, психофізіології та медичної екології НУОЗ України імені П. Л. Шупика, основним питанням якого було підбиття підсумків реалізації освітньої складової у діяльності кафедри за І півріччя 2021 року.
Упродовж І півріччя кафедрою повністю виконано навчально-виробничий план. Так, проведено навчання 370 слухачів, із яких за спецфондом – 34,0 %. Для галузі охорони здоров’я підготовлено на циклах спеціалізації та стажування – 27 лікарів (в т.ч.: профпатологів – 20, з гігієни праці – 4, психофізіологів – 3). На циклах тематичного удосконалення (ТУ) здійснювався безперервний професійний розвиток лікарів-спеціалістів комісій з медичних оглядів працюючих (297 слухачів), лікарів-профпатологів (32) та інших лікарів з актуальних питань професійного захворювання на COVID-19 (14).
Вченою радою НУОЗ України імені П. Л. Шупика у березні 2021 року було затверджено три нові навчальні плани і програми циклів ТУ, розроблені кафедрою: «Організація та проведення медичних оглядів і експертиз працюючого населення» (0,5 міс.), «Сучасні медико-екологічні проблеми України та шляхи їх вирішення» (0,25 міс.), «Актуальні питання професійного захворювання на COVID-19» (0,25 міс.).
На базі Google Classroom створено та оновлено навчально-методичний контент 5-и освітніх платформ для дистанційного навчання слухачів циклів спеціалізації та стажування «Професійна патологія», «Психофізіологія», циклів ТУ «Організація та проведення медичних оглядів і експертиз працюючого населення», «Організація і порядок надання спеціалізованої профпатологічної допомоги», «Актуальні питання професійного захворювання на COVID-19».
Для забезпечення підготовки лікарів-спеціалістів коштами авторів видано навчально-методичний посвідник: Варивончик Д. В., Демецька О. В. Медицина праці: Завдання та тести: Навчальний посібник для післядипломної медичної освіти у 3-х частинах. Ч. 2: Професійна патологія. Дніпро: Середняк Т. К., 2021. 331 с.
Для забезпечення навчального та лікувально-діагностичного процесу у червні 2021 року кафедрою отримано погодження на надання медичної допомоги пацієнтам на 2-х клінічних базах кафедри: в клініці професійних захворювань ДУ «Інститут медицини праці імені Ю. І. Кундієва НАМН України» (м. Київ) та у відділенні професійної патології Дніпропетровської обласної клінічної лікарні імені І. І. Мечнікова (м. Дніпро).
У навчальний процес системно впроваджуються наукові здобутки кафедри, в рамках реалізації НДР «Профілактика, профпатологічна експертиза та медико-соціальна реабілітація працівників з віддаленими ускладненнями COVID-19 («long-COVID синдромом»)» (термін виконання – 2021 – 2025 р.р.; науковий керівник – проф. Д. Варивончик), а також сумісного виконання НДР НМУ імені О. О. Богомольця: «Наукове обґрунтування оптимальної системи управління ризиками для забезпечення безпечного лікарняного середовища» (термін виконання – 2020 – 2021 р.р.; науковий керівник – акад. О. Яворовський).
Для модернізації управління освітньою діяльністю кафедрою широко впроваджені електронні системи інформування та моніторингу, на основі хмарних технологій: «Віртуальна кафедра», «Електронний моніторинг» та інші.
Продовжувалось набуття науково-педагогічним працівниками кафедри сучасних компетентностей з: педагогічної майстерності (доц. К. Копач – міжнародне стажування в Люблинському медичному університеті (Польща), навчання на циклі ТУ з теорії та методики професійної освіти, що проводила кафедра педагогіки, психології, медичного та фармацевтичного права НУОЗ України імені П. Л. Шупика); інформатики (асист. О. Еджибія – навчання на циклі ТУ з використання Інтернету в охороні здоров’я на базі кафедри медичної інформатики НУОЗ України імені П. Л. Шупика); англійської мови (доц. К. Копач, доц. О. Демецька, на базі кафедри іноземних мов НУОЗ України імені П. Л. Шупика).
В освітню діяльність постійно впроваджуються кращі практики та досвід споріднених кафедр ЗВО України.
Результатом реалізації освітньої діяльності кафедрою стала висока оцінка якості освіти всіма зацікавленими сторонами (стейколдерами), засвідчена результатами анонімного опитування.