Google search

 
 

У Києві в рамках нового медичного просвітницького проекту про туберкульоз презентували дитячу книжку-казку про цю хворобу «Нечарівна паличка».

Науково-популярне видання для дітей як початок великого просвітницького проекту його автори, Наталія Гріцова, доцент кафедри фтизіатрії і пульмонології Інституту сімейної медицини НУОЗ України імені П. Л. Шупика, віце-президент ГО «Творче об’єднання «ЄВРОАРТ» та Олена Петровська, член Спілки кінематографістів України, кінорежисер, драматург, сценарист, композитор, президент ГО «Творче об’єднання «ЄВРОАРТ» в колаборації із ЦГЗ МОЗ України та ДУ «Національний інститут фтизіатрії та пульмонології імені Ф. Г. Яновського НАМН України» представили 03 вересня 2021 року в Укрінформі на пресконференції під назвою «Нечарівна паличка» – творчі ліки від дитячого туберкульозу й байдужості суспільства»  (https://www.youtube.com/user/UkrinformTV).

Організатори пресконференції: НУОЗ України імені П. Л. Шупика, ДУ «Національний інститут фтизіатрії та пульмонології ім. Ф. Г. Яновського НАМН України»; ГО «Творче об’єднання «ЄВРОАРТ».

Мета проекту – знизити рівень існуючих стигми та дискримінації, що пов'язані з туберкульозом і є вагомими бар'єрами на шляху протидії захворюванню.

За даними Центру громадського здоров’я МОЗ України, виявлення туберкульозу серед дітей знизилося у 2020 році на 33%. «Фахівці пов’язують це, насамперед, з негативним впливом коронавірусної інфекції, коли через карантинні обмеження населення рідше зверталося по медичну допомогу, його увагу було прикуто до вирішення проблем, пов'язаних з цією інфекцію. Відповідно ми розуміємо, що зараз частина цих дітей, можливо, ще й досі залишається з невиявленим туберкульозом», – зазначила завідувачка відділу координації програм діагностики та лікування туберкульозу ЦГЗ МОЗ України пані Яна Терлеєва.

Напруженою назвав ситуацію з туберкульозом у країні академік НАМН України професор, завідувач кафедри фтизіатрії і пульмонології НУОЗ України імені П. Л. Шупика Юрій Фещенко. «Побільшало випадків розповсюдженого туберкульозу, який потребує госпіталізації, стало більше випадків захворювання на хіміорезистентний туберкульоз. Усю увагу зосереджено на пандемії коронавірусної інфекції, послабилися заходи, які сприяють своєчасному виявленню хворих на туберкульоз. А захворюваність дитячого, підліткового населення є віддзеркаленням загальної ситуації, бо діти більш уразливі до цієї інфекції» – наголосив Юрій Фещенко.

Як зазначили організатори проекту ситуація з дитячим туберкульозом є особливо тривожною – високий рівень захворюваності, дискримінації та стигми в соціумі щодо цієї проблеми, булінгу в дитячому середовищі, що призводить до важкого психоемоційного стану дитини та родини в цілому. «Держава взяла курс на боротьбу зі стигмою та дискримінацією, на впровадження медико-соціального супроводу. Але на сьогодні ці заходи вже добре відпрацьовані серед дорослих, а діти потребують інакшого, креативного підходу. Дитяча книжка, за нашим задумом, має перерости у великий інформаційний просвітницький проект для батьків і дітей про паличку туберкульозу», – розповіла доцент кафедри фтизіатрії і пульмонології НУОЗ України імені П. Л. Шупика, віце-президент ГО «Творче об’єднання «ЄВРОАРТ» Наталія Гріцова.

За задумом учасників проекту, книжка-казка «Нечарівна паличка» у стислій і ненав’язливій формі донесе дітям і батькам інформацію про небезпечну хворобу «туберкульоз», властивості збудника, шляхи його передачі, засоби профілактики, важливість здорового способу життя, позитивного мислення та, що найголовніше, про абсолютну виліковність хвороби.

«Мені хотілося навчити дітей мислити. Щоб вони, прочитавши її, не просто отримали інформацію, не просто пораділи веселим сценам і не просто навчились чомусь, а щоб вони почали мислити. Тому ця книжка призначена для сімейного читання. І вже є такі родини, які її прочитали. Кажуть, діти ставлять багато запитань, і це добре. І ця книжка – лише початок великого й потужного проекту», – сказала авторка книжки, член Спілки кінематографістів України, кінорежисер, драматург, сценарист, композитор, президент ГО «Творче об’єднання «ЄВРОАРТ» Олена Петровська.

Дякуємо нашим благодійникам, завдяки яким стало можливим завершити перший етап цього проекту, – фармацевтичній компанії World Medicine www.WORLDMEDICINE.UA, а також особисто пану Сергію Юр'єву, CEO «Клініка сімейної та функціональної медицини FxMed»,  лікарю імунологу-алергологу, меценату, благодійнику.

Оцініть матеріал

Актуальність матеріалу: 47.33% - 3 Голосів
Корисність матеріалу: 75% - 2 Голосів
Доступність матеріалу: 50% - 1 Голосів

Загальна оцінка матеріалу

Читайте також