Google search

 
 

На кафедрі сімейної медицини та амбулаторно-поліклінічної допомоги Національного університету охорони здоров’я України імені П. Л. Шупика в 2018 році закінчила клінічну ординатуру за фахом «Загальна практика – сімейна медицина» громадянка Німеччини Наталія Хорват.

За цей час, вперше 10 вересня 2021 року вона відвідала кафедру в якості гостя. Наталія Хорват мала зустріч з лікарями-інтернами першого року навчання, поділилась досвідом роботи сімейним лікарем в Німеччині.   

Доктор Наталія Хорват склала два державних іспити, чим підтвердила свої документи, отримані в Україні, і працює в  Нижній Саксонії, місто Діпхольц. Вона розповіла, що приймає щоденно в середньому 60–70 пацієнтів у своїй амбулаторії, іноді відвідує важких хронічних пацієнтів і вдома.  Звичайно, велику допомогу надає сімейна медична сестра, яка здійснює долікарський прийом пацієнтів незалежно від віку і вирішує чи вони на даний час потребують консультації сімейного лікаря, проводить виписку необхідних рецептів для хронічно хворих пацієнтів. З іншими спеціалістами Наталія комунікує телефоном, коли необхідно записати її пацієнта на консультацію та шляхом листування електронною поштою. Зі слів Наталії спеціалісти в Німеччині з повагою ставляться до роботи сімейних лікарів, розуміють, що сімейний лікар скеровує своїх пацієнтів до кращого консультанта і намагаються відповідати цим критеріям. 

 

Доктор Хорват в період епідемії працювала і у Центрі вакцинації, де особисто зробила щеплення понад 7 тисячам пацієнтів протягом 7 місяців.

Вона поділилася досвідом ведення пацієнтів з COVID-19 на амбулаторній ланці в Німеччині. Також зазначила, що лікарі Німеччини мають змогу проводити діагностику швидкими тестами, а при позитивному тесті пацієнту здійснюють ПЛР на первинному рівні. Крім того, Наталія, як і інші сімейні лікарі чергує в приймальних відділеннях шпиталів. Доктор Хорват Наталія дала відповіді на чисельні питання молодих лікарів-інтернів, які з цікавістю слухали виступ колеги.

Оцініть матеріал

Актуальність матеріалу: 50% - 1 Голосів
Корисність матеріалу: 50% - 1 Голосів
Доступність матеріалу: 50% - 1 Голосів

Загальна оцінка матеріалу

Читайте також