Google search

 
 

Вже стало гарною традицією вшанування пам’яті видатного вченого, фундатора школи вітчизняної хірургії шлунково-кишкового тракту,  жовчно-вивідних шляхів,  хірургії підшлункової залози та хірургії  магістральних судин О.О. Шалімова.

Щороку лікарі-інтерни кафедри загальної та невідкладної хірургії Національного університету охорони здоров’я України імені П.Л. Шупика (завідувач В. Крижевський)  відвідують меморіальний музей О.О. Шалімова, що розташований в Національному інституті хірургії та трансплантології імені О.О. Шалімова. Учні і послідовники  О. Шалімова  дбайливо зберігають надбання великого українського вченого і поширюють знання учителя серед  інтернів–хірургів. 

Олександр Шалімов – блискучий хірург, вчений, педагог, видатний державний і громадський діяч.  Вніс неоціненний вклад в розвиток світової хірургії. Засновник напрямку експериментальної, торакальної, абдомінальної та судинної хірургії в Україні. Особливий внесок О. Шалімова в розробку нових оперативних методик хірургічної гастроентерології та панкреатології. Зокрема в лікування виразкової хвороби і її ускладнень. Фундатор Харківської та Київської шкіл вітчизняної хірургії. Науковець, який виховав плеяду видатних українських хірургів. О. Шалімов видатна постать української хірургії, заслужив високий світовий авторитет і безсмертну славу.

Результати наукових пошуків О. Шалімова відображені в 826 публікаціях, серед яких 37 монографій і посібників, три хірургічних атласи. Він автор 112 винаходів. Серед численних учнів О. Шалімова 53 докторів і 86 кандидатів наук. Багато з них стали директорами і завідувачами хірургічних інституів і кафедр.

Оцініть матеріал

Актуальність матеріалу: 50% - 1 Голосів
Корисність матеріалу: 50% - 1 Голосів
Доступність матеріалу: 50% - 1 Голосів

Загальна оцінка матеріалу

Читайте також