Google search

 
 

Перша в історії України трансплантація серця дитині виконана командою Інституту серця МОЗ України на чолі з завідувачем кафедри кардіохірургії, рентгенендоваскулярних та екстракорпоральних технологій НУОЗ України імені П.Л. Шупика член-кореспондентом НАМН України, професором Борисом Тодуровим.

Це унікальна для нашої країни операція та надзвичайно важлива сторінка в історії кардіотрансплантації.

Пацієнт — 13-річний хлопець Максим з Волині, стан якого був критичним і рахунок ішов на дні. Операція пройшла успішно. Дитина отримала шанс на довге та щасливе життя.

Це хвилююча подія, адже Україна довго йшла до неї. 20 років тому член-кореспондент НАМН України, професор Борис Тодуров, завдяки неймовірній енергії та вірі у свою справу, виконав першу в Україні трансплантацію серця.

20 років поспіль серця сотень українців не отримували жодного шансу на життя — посмертної трансплантації Україні не існувало.

Завдяки титанічній роботі та професійній наполегливості Олега Самчука та член-кореспондента НАМН України професора Бориса Тодурова, фахівців світового рівня, 2019 року українська трансплантологія отримала шанс на нове життя і дихає на повні груди.

Вчорашній вечір в Клінічній лікарні швидкої медичної допомоги міста Львова подарував не одне життя — ще відбулася перша в Україні трансплантація легень. Крім того, пересаджено дві нирки, печінку, а днями планується пересадка рогівки.

Операції виконані фахівцями Клінічної лікарні швидкої медичної допомоги на чолі з директором Олегом Самчуком. Працювали разом з командами зі Львова, Києва та Польщі.

Світла пам’ять донору. Шана та вдячність родичам.

Відтепер в Україні трансплантація легень та трансплантація серця дитині — можлива.

Це великий крок на шляху до цивілізованої та незалежної трансплантології. Він дає можливість українцям почуватись захищеними в рідній країні та отримувати шанс на довге та щасливе життя.

Оцініть матеріал

Актуальність матеріалу: 75% - 2 Голосів
Корисність матеріалу: 75% - 2 Голосів
Доступність матеріалу: 75% - 2 Голосів

Загальна оцінка матеріалу

Читайте також