Google search

 
 

У вересні 2021 року на базі університету School of Medicine Universidad Complutense в Мадриді ( Іспанія) пройшов двотижневий навчальний курс Європейської школи мікрохірургії - «Мікрохірургічна реконструкція за допомогою вільних клаптів».

В цьому курсі взяла участь аспірантка кафедри загальної та невідкладної хірургії (зав. кафедри професор Вадим Крижевський) Національного університету охорони здоров’я України імені П.Л. Шупика пластичний і реконструктивний хірург Анастасія Ігнатьєва, яка  пройшла повний курс теоретичного і практичного навчання за напрямом - мікрохірургічна техніка реконструкції тканин за допомогою вільних клаптів у пластичній, косметичній та реконструктивній хірургії. 

Цей курс було проведено за підтримки Європейської школи мікрохірургії. Навчання складалося з теоретичних занять з використанням найбільш сучасних методик та матеріалів провідних європейських клінік, а також відпрацьовування техніки виділення клаптів для закриття великих поверхневих ран та реконструкції органів на кадаверах. Основною перевагою курсу було те, що учасники мали можливість отримати не тільки теоретичні знання, але й виконати практичне виділення вільних клаптів з різних ділянок тіла. Заняття проходили таким чином, що всі учасники були розподілені по два лікаря на один кадавер, щоб кожен з них міг виділити максимальну кількість тканинних клаптів на судинних ніжках. Таким чином, кожний хірург мав змогу виділити 18-20 клаптів з голови, шиї, тулубу, верхніх та нижніх кінцівок. 

Курс проводили такі відомі в Європі та світі мікрохірурги, як Dr. Marco Innocenti, доктор медичних наук, директор відділу пластичної та реконструктивної мікрохірургії Флорентійського університету, Dr. Eric Santamaria, професор реконструктивної мікрохірургії Національного університету Мексіки, Dr. Jaume Masya,  професор та керівник Відділу пластичної хірургії, Hospital de la Santa Creu i Sant Pau / Hospital del Mar (UAB) та багато інших спеціалістів.    Сучасна реконструктивна мікрохірургія вільними клаптями є однією із наймолодших спеціальностей в хірургії і залежить від технологічних можливостей розвитку мікрохірургічної техніки та фінансування для її придбання медичними установами України.

Знання та практичні навички придбані підчас  Європейської мікрохірургічної школи є дуже цінними для подальшого розвитку реконструктивної хірургії на кафедрі загальної та невідкладної хірургії і в тому числі будуть використовуватися у Програмі тематичного удосконалення кафедри «Естетична хірургія обличчя та тіла після втрати зайвої ваги».

Оцініть матеріал

Актуальність матеріалу: 78.67% - 3 Голосів
Корисність матеріалу: 79.67% - 3 Голосів
Доступність матеріалу: 79.33% - 3 Голосів

Загальна оцінка матеріалу

Читайте також