Google search

 
 

Співробітники кафедри анестезіології та інтенсивної терапії взяли активну участь у роботі комісій Міністерства охорони здоров’я України з перевірки закладів охорони здоров’я (ЗОЗ) України щодо готовності до надання медичної допомоги хворим на коронавірусну хворобу (COVID-19) відповідно до Наказу Міністерства охорони здоров’я України від 28.03.2020 р. № 722 «Організація надання медичної допомоги хворим на коронавірусну хворобу (COVID-19)» (із змінами).

Перевірка передбачала встановлення стану підготовки ЗОЗ за окремими пунктами чек-листа, як-от: покази до госпіталізації (доцільність госпіталізації пацієнтів), кількість та відсоток лабораторно підтверджених госпіталізацій, стратегія виявлення ознак інфікування в персоналу тощо.

В результаті було встановлено, що:

  1. Госпіталізація пацієнтів у блоки, що призначені для лікування хворих з коронавірусною інфекцією відповідала виставленому діагнозу. Тобто пацієнти госпіталізувалися за профілем захворювання.
  2. Усім госпіталізованим пацієнтам під час надходження у лікарню проводилася лабораторна діагностика для підтвердження наявності у них коронавірусної інфекції.
  3. В окремих випадках виявлено нераціональне призначення антибактеріальної терапії: пацієнтам, госпіталізованим з діагнозом «Гостра негоспітальна вірусна пневмонія, викликана SARS-CoV-2», призначалося по два антибіотики за відсутності ознак бактеріальної пневмонії, або її виключення, підтвердженого аналізом на прокальцитонін чи за наявності негативного результату на прокальцитонін.
  4. Нерідко були відсутні лабораторні показники, що характеризують тяжкість і динаміку коронавірусної пневмонії (D-димер, С-реактивний білок). Тактика терапії не була визначена згідно з даними показниками та їх динамікою.
  5. У клініках, де було виявлено відхилення від протоколів МОЗ з лікування коронавірусної інфекції, звертало на себе увагу зменшення віку померлих пацієнтів, порівняно з закладами, в яких дані протоколи були стандартом терапії. Це супроводжувалося збільшенням відсотка летальності, в деяких лікарнях аж до 11,37%.

Подібні перевірки та залучення у їхній склад досвідчених лікарів-анестезіологів дозволяє об’єктивно встановити ступінь готовності закладів охорони здоров’я до надання медичної допомоги хворим на коронавірусну хворобу (COVID-19).

Оцініть матеріал

Актуальність матеріалу: 75% - 2 Голосів
Корисність матеріалу: 75% - 2 Голосів
Доступність матеріалу: 75% - 2 Голосів

Загальна оцінка матеріалу

Читайте також