Google search

 
 

12-13 жовтня 2021 року у м. Києві за підтримки Національної академії медичних наук (НАМН) України, Міністерства охорони здоров’я (МОЗ) України, Асоціації педіатрів України, ДУ «Інститут педіатрії, акушерства і гінекології імені академіка О.М. Лук’янової НАМН України» (ІПАГ), Національного медичного університету імені О.О. Богомольця відбувся у змішаному режимі (офлайн і онлайн)  ХV Конгрес педіатрів України «Актуальні проблеми педіатрії»

У ньому зареєструвалися майже чотири тисячі фахівців різних медичних напрямів – педіатрів, сімейних лікарів, неонатологів тощо з усіх куточків України, що свідчить про велику зацікавленість медичної спільноти актуальними проблемами, пов’язаними із захворюваннями дитячого віку. Урочисте відкриття наукового заходу здійснив директор ДУ «Інститут педіатрії, акушерства і гінекології імені академіка О. М. Лук’янової НАМН України», президент Асоціації педіатрів України, академік НАМН України Юрій Антипкін.

З доповідями виступили провідні педіатри НУОЗ України імені П. Л. Шупика: член-кореспондент НАМН України Галина Бекетова, член-кореспондент НАМН України Єлизавета Шунько, професор Алла Волоха, професор Марина Маменко, професор Тетяна Марушко, професор Олена Охотнікова, професор Людмила Чернишова.

Від Інституту сімейної медицини виступила з доповіддю, яка була присвячена актуальній проблемі діагностики та лікування дітей з рідкісними захворюваннями «Організація медичної допомоги дітям з орфанними захворюваннями в м. Києві» - завідувач кафедри педіатрії-2 професор Тетяна Марушко.

В Україні у близько 5% населення діагностовано орфанні або рідкісні, захворювання і майже 50% серед них при відсутності своєчасної діагностики та адекватного лікування передчасно помирають. Сьогодні поняття орфанних захворювань закріплено на законодавчому рівні в багатьох країнах, в тому числі і в Україні. За останні роки в Україні створено Центр орфанних захворювань на базі НДСЛ «Охматдит» ( м. Київ), відкрито  Харківський  центр рідкісних хвороб, для дітей м. Києва в КНП «КМДКЛ №1» в структурі консультативної поліклініки працює відділення орфанних  захворювань. У відділеннях КНП «КМДКЛ №1» за напрямом діагностично-лікувально-консультативної роботи працюють науково-педагогічні працівники НУОЗ України імені П. Л. Шупика. Доповідь професора Тетяни Марушко викликала значний інтерес.

Сьогодні Конгрес педіатрів України став не тільки науковою платформою для обміну знаннями та досвідом, а й справжнім професійним святом для дитячих лікарів.

Оцініть матеріал

Актуальність матеріалу: 68% - 2 Голосів
Корисність матеріалу: 67.5% - 2 Голосів
Доступність матеріалу: 71% - 2 Голосів

Загальна оцінка матеріалу