В Національному університеті охорони здоров’я України імені П.Л. Шупика з 2020/2021 навчального року проводиться викладання дисциплін заочної форми навчання на другому (магістерському) рівні вищої освіти за спеціальністю 226 «Фармація, промислова фармація».
Навчальний план підготовки магістрів передбачає викладання обов’язкових дисциплін та дисциплін вільного вибору, які студент самостійно обирає одну на семестр з затвердженого навчального плану. Вже другий рік магістранти на кафедрі фармацевтичної технології і біофармації опановують знання з обов’язкових дисциплін: «Аптечна технологія ліків» (I, II семестр), «Біофармація» (III, IV семестр) та дисциплін вільного вибору, що викладаються на кафедрі, а саме: «Технологія лікарських косметичних засобів» (I семестр), «Лікарська токсикологія» (II семестр), «Фітотерапевтичні та гомеопатичні засоби» (III семестр).
В умовах пандемії «Covid-19» практичні заняття, лекції, відпрацювання пропущених занять, залік, іспити в сесійний період та консультації в міжсесійний період зі студентами проходили дистанційно, в on-line режимі (Zoom платформа). З великою увагою та зацікавленістю студенти в on-line режимі прослухали лекції завідувача кафедри, проф. Л. Давтян з дисципліни «Технологія лікарських косметичних засобів» та лекції проф. Р. Коритнюк з «Аптечна технологія ліків» (15.09.2021 та 20.10.2021 для першого та другого потоку першого курсу магістрантів).
Для кращого засвоєння матеріалу, колективом кафедри, на основі навчальних планів та робочих навчальних програм з дисциплін, були підготовлені методичні матеріали лекцій, практичних занять, тести, питання для кінцевого контролю. Кожен магістрант отримав блок усіх навчальних матеріалів з алгоритмом і прикладом виконання завдання. Студенти за один робочий день до консультації, або лекції чи практичного заняття за допомогою електронної пошти та додатку Viber отримували відповідне повідомлення з посиланням до online занять. Адже магістратура, особливо заочна форма її проходження, передбачає більш самостійне і поглиблене вивчення необхідного матеріалу під наглядом викладача у формі консультацій, перевірки виконаних завдань за навчальними планами.