22–23 жовтня 2021 року, в м. Києві відбувся 6-ий Національний український стоматологічний конгрес «Інноваційні технології в стоматології». Захід відбувся за організації Національного університету охорони здоров’я України імені П.Л. Шупика та громадської організації «Асоціація стоматологів України» і присвячений 65-річчю об’єднання стоматологів України у Республіканське наукове товариство стоматологів України, а згодом і Асоціацію стоматологів України.
Дводенна програма конгресу включала проведення 8 симпозіумів з актуальних питань стоматології, юридичної академії стоматолога, 2 майстер-рингів для молодих спеціалістів в галузі стоматологія та майстер-класу для лікарів.
Зі словами вітання виступила проректор з наукової роботи НУОЗ України імені П.Л. Шупика професор Наталія Савичук і президент Асоціації стоматологів України, професор Ірина Мазур і побажали успішної та плідної роботи учасникам конгресу.
Вже стало традицією, що в рамках Національних конгресів для лікарів–інтернів, стоматологів організовано майстер-ринг, де молоді спеціалісти не тільки мали змогу опрацювати на моделях практичні навички з відновлення зубів сучасними фотополімерними матеріалами, але й провести детальний аналіз помилок з фахівцями. Разом із сертифікованим тренером - практикуючим лікарем-стоматологом Дмитром Неліпою, та за матеріально-технічної підтримки компанії Dentsply Sirona, молоді лікарі мали змогу вдосконалити свої практичні навички під час роботи на моделях, отримати рекомендації та корисні поради при проведенні прямої реставрації. Найкращі роботи були оцінені почесним журі на чолі з гуру реставраційної стоматології Сергієм Радлінським та відзначені нагородами – квитками на нові майстер–класи зі стоматології. Учасники майстер–рингу висловили слова подяки організаторам даного заходу та членам журі за можливість отримання нових знань та мотивацію на подальший розвиток, а також відмітили дружню атмосферу заходу, адже саме в таких умовах навчання проходить легко та цікаво.
За вагомий внесок в розвиток стоматології України були нагороджені науковці та практикуючі лікарі. Почесною відзнакою за досягнення в розвитку стоматології України, професіоналізм та милосердя «Орден Святої Аполлонії», успіхи в організації та наданні висококваліфікованої медичної та стоматологічної допомоги, значні досягнення в розвитку освіти, успіхи у професійній підготовці висококваліфікованих медичних та стоматологічних кадрів, вагомий внесок в розвиток вітчизняної та світової науки нагороджено професора Наталію Савичук, віцепрезидента ГО «АСУ».
Загалом, конгрес відбувся в дружній та колегіальній атмосфері. Учасники конгресу в режимі реального часу мали змогу задати питання лекторам в онлайн-чаті та отримати змістовні відповіді. Слухачі конгресу відмітили високий професійний рівень доповідачів та важливість піднятих у доповідях тем. Незважаючи на цей непростий час, учасники висловили захоплення та вдячність за високий рівень організації даного заходу, а також сподівання на проведення наступних зустрічей в оффлайн форматі.
Коментар учасника майстер-рингу, лікаря інтерна 1 року навчання НУОЗ України імені П.Л. Шупика В. Лося:
«Дуже корисний майстер-клас із сучасних методів відновлення зубів. Лектор поетапно пояснив, як моделювати 1-й моляр нижньої щелепи, як користуватися новими інструментами від Dentsply Sirona (матриці, матрицетримачі, оригінальний пінцет, полірувальна система, переваги та недоліки композитних матеріалів), з ілюстраціями і перервою на обід. Після чого кожного слухача забезпечили особистим набором інструментів, моделлю відпрепарованого зуба, контейнером з матеріалами тощо. Була можливість застосувати отримані знання на практиці і особисто звернутися із запитанням щодо кожного етапу, якщо такі виникали. В кінці були розглянуті роботи кожного учасника методом «сліпого тестування» і незалежно оцінені. Раджу усім відвідати аналогічний, якщо буде можливість. А також хочу висловити слова вдячності організаторам 6 Національного українського стоматологічного конгресу та президенту Асоціації стоматологів України професору Ірині Мазур за можливість участі у майстер-класі, який мав для мене велику практичну значимість».