10 жовтня для аспірантів денної форми навчання почався вибірковий цикл з оволодіння загальнонауковими (філософськими) компетенціями «Технології наукової творчості. Основи академічного письма та риторики». Лекційні та семінарські заняття з дисципліни проводяться в дистанційному форматі за допомогою програми ZOOM. Заняття проводять зав. кафедри філософі, професор С. Пустовіт, професор Н. Бойченко та старший викладач В. Березіна.
Мета навчальної дисципліни – здобуття аспірантами теоретичних знань та практичних умінь, навичок, оволодіння відповідними компетентностями, необхідними для науково-дослідної інноваційної діяльності, розробки її методологічних засад, продукування нових ідей та теорій, розв’язання комплексних теоретичних та практичних проблем у сфері медичної науки, а також проведення власного наукового дослідження та підготовка до захисту дисертаційної роботи в обраній предметній області.
На лекційних та семінарських заняттях розглядаються та обговорюються філософсько-методологічні аспекти технології наукової творчості, особливості використання технології наукової творчості в природничих та гуманітарних науках, питання логіки, евристики та етики процесу наукового дослідження. Особлива увага приділяється питанням творчості в медичних дослідженнях, а також біоетичним засадам наукового дослідження. Вибірковий цикл передбачає мініконференцію, до якої аспіранти готують презентації про життя творчих особистостей, аналізують творчість видатних науковців, музикантів, художників, розкривають передумови та засади, особливості їх творчого процесу та відкрить.
Вибірковий цикл завершується складанням аспірантами заліку. Очікується, що завдяки циклу аспіранти краще розумітимуть сутність науково-дослідної діяльності як творчого процесу та технології, філософсько-методологічні засади моделювання та репрезентації в медицині, отримають нові знання щодо закономірностей та принципів наукової творчості в природничих та гуманітарних науках та навчаться основам академічного письма та риторики.