Щороку кафедра офтальмології Національного університету охорони здоров’я України імені П. Л. Шупика проводить цикл спеціалізації «Медична оптика (Оптометрія)» для молодших спеціалістів з медичною освітою, які отримали диплом за спеціальністю «Фельдшер» або «Сестринська справа», з метою перепідготовки молодших спеціалістів з медичною освітою відповідно до вимог освітньо-кваліфікаційної характеристики оптометриста-спеціаліста.

За підтримки Громадської організації «Всеукраїнська асоціація «УКРОПТИКА» на основній базі кафедри офтальмології «Універсальна клініка «Оберіг» створено тренінговий центр, де слухачі циклів тематичного удосконалення та спеціалізації, а також лікарі-інтерни, які проходять навчання на кафедрі офтальмології, мають змогу оволодіти практичними навичками роботи з відповідною апаратурою та інструментарієм, з діагностичним, оптометричним та офтальмологічним обладнанням.

Щороку в рамках науково-практичної конференції з міжнародною участю «Рефракційний ПЛЕНЕР» проводиться низка майстер-класів щодо обстеження пацієнтів з аномаліями рефракції, пресбіопії та інших порушень зору, алгоритму оптометричного обстеження, підбору сучасних засобів корекції зору, які можна переглянути за посиланнями:

Отримавши спеціальну підготовку фахівці-оптометристи зможуть проводити прийом, консультації, обстеження пацієнтів з аномаліями рефракції, пресбіопією і призначати їм корекцію, виявляти серед пацієнтів осіб, які потребують додаткового обстеження та лікування у лікаря-офтальмолога, а також скеровувати пацієнтів на інші рівні надання спеціалізованої медичної допомоги для подальшого лікування.

Нам потрібно пам’ятати, що кожен пацієнт після 40 років повинен щороку проходити огляд лікаря-офтальмолога і оптометриста для своєчасного виявлення порушень рефракції та задля попередження розвитку офтальмологічних захворювань.

Доступність матеріалу: 83.33% - 3 Голосів