Google search

 
 

21 грудня 2021 року відбулося виїзне засідання Колегії МОЗ України у м. Луцьк Волинської області за темою: «Охорона материнства та дитинства».

Пріоритетність питання охорони здоров’я матері та дитини є світовим трендом. Численні міжнародні документи надають методичні рекомендації країнам світу, як краще, скоріше та більш раціонально підійти шляхом управлінських та організаційних рішень до улагодження проблем у цій сфері.

Найактуальнішім документом на сьогодні є документ ВООЗ «Глобальна стратегія охорони здоров’я жінки, дитини та підлітка» на період до 2030 року.

Передумовами розгляду питання на Колегії стало суттєве погіршення стану репродуктивних здоров’я жінок, збільшення репродуктивних втрат. В країні відбулося зростання основних показників щодо здоров’я матері та дитини: підвищення захворюваності вагітних, недостатній рівень антенатального догляду, підвищення рівня ускладнених пологів та захворюваності і смертності новонароджених. Показник материнської смертності сягнув 21,5 на 100 тис. живонароджених, лише у порівнянні з 2020 р, зростання відбулося більш, ніж на 30%.

Про невідповідність структури перинатальної допомоги світовим стандартам і необхідність її реструктуризації свідчить показник летальності глибоконедоношених новонароджених, переведених у віці 0-6 діб в інші відділення і стаціонари, окрім пологових у 2020  р. становить 42%, тобто майже половину дітей в умовах транспортування їх втрачаємо. А в деяких регіонах цей показник складає 100%.

За участі міністра охорони здоров’я В. Ляшка, заступника І. Микичак, народних депутатів, представників облрад, обладміністрацій, директорів департаментів регіонів, а також головних обласних перинатальних центрів було обговорено проблеми і заплановані першочергові кроки щодо їх вирішення.

Надзвичайно корисним було ознайомитись з досвідом Волинського обласного перинатального центру, структура якого відповідає світовому стандарту - надання медичної допомоги вагітній, роділлі, породіллі, новонародженому, дитині, підлітку і так по життєвому циклу реалізації репродуктивного права.

В засіданні Колегії МОЗ України брала участь професор кафедри акушерства, гінекології та перинатології професор Н. Жилка, яка виступила з доповіддю: «Перспективи перинатальної допомоги в умовах реформування системи охорони здоров’я».

Оцініть матеріал

Актуальність матеріалу: 50% - 1 Голосів
Корисність матеріалу: 34% - 2 Голосів
Доступність матеріалу: 50% - 1 Голосів

Загальна оцінка матеріалу

Читайте також