21 грудня 2021 року відбулась локальна конференція Асоціації анестезіологів м. Києва, яка була присвячена актуальним питанням трансплантації нирок. Організаторами конференції виступили Асоціація анестезіологів м. Києва, кафедра дитячої анестезіології та інтенсивної терапії НУОЗ України імені П. Л. Шупика та Національний інститут хірургії та трансплантології імені О. О. Шалімова.
Дотримуючись вимог карантину, конференцію було проведено у віртуальному форматі на платформі GoToMeeting. У заході взяли участь лікарі анестезіологи м. Києва, лікарі інтерни та слухачі кафедри дитячої анестезіології та інтенсивної терапії, лікарі НІХТ імені О. О. Шалімова.
Спікерами на конференції виступили співробітники Національного інституту хірургії та трансплантології імені О. О. Шалімова – хірурги та анестезіологи. В представлених доповідях висвітлювались актуальні питання щодо підготовки донора та реципієнта, анестезіологічного забезпечення трансплантації нирки, ведення післяопераційного періоду.
Конференція почалась із доповіді завідувача відділенням трансплантації нирки Віталія Закордонця, яка була присвячена особливостям трансплантації нирки у дітей із термінальною нирковою недостатністю. Доповідач окреслив найважливіші аспекти відбору та підготовки пацієнтів, особливості хірургічної тактики і подальшого лікування, а також продемонстрував клінічні приклади власне з досвіду свого відділення. Лікар анестезіолог Марина Кириченко, аспірантка кафедри дитячої анестезіології та інтенсивної терапії НУОЗ України імені П. Л. Шупика, у своїй доповіді детально та змістовно виклала багатогранний погляд на трансплантацію нирки з позицій анестезіолога. Вона акцентувала увагу на анестезіологічних проблемах та важливості підтримки нормальної функції всіх систем організму в періопераційному періоді.
Науковий співробітник та трансплант-координатор НІХТ імені О. О. Шалімова Володимир Шелест розповів про організацію та роботу всієї команди трансплантації та окремо висвітив завдання та функції трансплант-координатора. Він наголосив на необхідності взаємодії та кооперації між всіма спеціалістами, які задіяні у процесі трансплантації нирки. На завершення конференції, лікар хірург Олексій Вороняк виступив з доповіддю про імуносупресивну терапію у реципієнтів ниркових трансплантатів, в якій зазначив перспективи застосування стовбурових клітин.
Довготривалі дискусії після кожної з доповідей свідчили про неабиякий інтерес лікарів до представленої тематики. Наприкінці конференції учасники відмітили вагому актуальність отриманої інформації та висловили побажання продовжувати в подальшому проведення локальних конференцій Асоціації, присвячених питанням трансплантології.