Google search

 
 

17 лютого 2022 року відбувся черговий  вебінар науково-практичної школи  «Все про малюків: просто про складне. Неонатолог/педіатр VS невролог: найкращі спільні рішення для здоров’я малюка.  Розвиток дитини раннього віку: як не пропустити важливе».

Школу проводили: завідуюча кафедрою неонатології член-кор. НАМН України Є. Шунько, доцент кафедри неонатології к.мед.н. О. Костюк  та асистент цієї ж кафедри, к.мед.н., лікар невролог  Д. Костюкова.

Питання, які  розглядалися, стосувалися розвитку дитини першого року життя та ролі лікаря невролога. 

Розвиток дитини - це завжди хвилювання для батьків і велика відповідальність для педіатра. Тому спостереження невролога є надзвичайно важливим.

Але чи для всіх малюків це потрібно? В яких ситуаціях слід скерувати дитину на огляд до невролога, саме які малюки мають постійно бути під наглядом цього спеціаліста? Які стани потрібно лікувати, які додаткові діагностичні методи слід задіяти для встановлення вірного діагнозу. Що таке реабілітація новонароджених та немовлят перших місяців життя, для кого створені центри раннього розвитку? Яких ще спеціалістів слід залучити, щоб малюк зростав здоровим і розвивався згідно з графіком?

Доповідачами були надані інструменти оцінки розвитку дитини для батьків та для лікарів: від простого до складного. Це листи спростереження, різноманітні шкали та таблиці.

Як завчасно виявити у дитини порушення та скласти індивідуальну програму розвитку для дитини з групи ризику. Запропоновано менеджмент основних соматичних та неврологічних проблем, які виникають у дітей груп ризику та потребують нагляду лікаря невролога.

Сон та розвиток дитини - це завжди актуальні питання. Розглянуто методики оцінки сну, безпека дитячого сну та ведення життєво загрозливих станів у немовлят.

Також  була надана інформація щодо раціонального використання пробіотиків та іх ролі в формуванні здоровʼя малюка.

На наступному вебінарі, який відбудеться у квітні 2022 року буде продовжено співпрацю з спеціалістами неврологами, а також залучено фізичних терапевтів та реабілітологів з метою ознайомлення необхідності втручань цих фахівців на першому році життя дитини.

Оцініть матеріал

Актуальність матеріалу: 66.25% - 4 Голосів
Корисність матеріалу: 73.33% - 3 Голосів
Доступність матеріалу: 71.25% - 4 Голосів

Загальна оцінка матеріалу

Читайте також