Не викликає сумніву негативність наслідків хронічного стресу, амплітуда якого в десятки-сотні разів підвищується у зв’язку з воєнними подіями.
Що вже говорити про чутливу репродуктивну функцію та органи репродуктивної системи жінки або ВАГІТНОЇ.
Розуміючи це, співробітниками кафедри акушерства, гінекології та перинатології підготовили матеріали щодо надання інформації та практичних порад лікарям, як діяти для убезпечення або надання медичної допомоги у разі порушень репродуктивної системи.
З 21.03.2022 по 25.03.2022 на кафедри проводиться позаплановий короткотривалий цикл ТУ «Актуальні питання акушерства та гінекології в умовах воєнного часу», до якого включені теми на виклики саме воєнного сьогодення в Україні.
А з 22.03.2022 по 25.03.2022 проводяться одноденні та дводенні майстер-класи щодо забезпечення лікарів практичними порадами у створенні алгоритму дій та індивідуального маршруту пацієнта в конкретній ситуації виникнення тієї чи іншої акушерсько-гінекологічної патології.
В методичних матеріалах використаний міжнародний та особистий емпіричний досвід кожного співробітника кафедри, що базується на класичній теоретичній підготовці.
Актуальність запропонованих начальних заходів підтверджується великою кількістю бажаючих взяти участь у циклах ТУ та майстер-класах.
Інтерактивна світова методика начального процесу, яка передбачає обмін досвідом з учасниками, сподіваємось в майбутньому стане предметом наукового дослідження та написання наукових робіт, адже, нажаль, посттравматичний синдром є загальновідомим явищем.