Google search

 
 

Завідувач кафедри ядерної медицини, радіаційної онкології та радіаційної безпеки професор Павло Король дав інтерв’ю для Британської телерадіомовної корпорації BBC News на тему: «Які хвороби можуть привезти російські військові з Чорнобильської зони?»

За його словами, вплив іонізуючого випромінювання на російських військових може призводити до розвитку як негайних ефектів - променевої хвороби, так і віддалених наслідків, наприклад, раку щитовидної залози та лейкозу.

«Імовірність виникнення цих віддалених наслідків зростає пропорційно отриманої дози радіації», - наголошує вчений. 

Ознаками гострої променевої хвороби можуть бути емоційні розлади та порушення сну, різні порушення з боку шлунково-кишкового тракту, серцево-судинної та імунної систем, результатом яких може бути обмеження працездатності людини. 

Російські солдати цілком могли зазнати впливу радіоактивного цезію при вживанні забруднених харчових продуктів або при безпосередньому контакті із забрудненими матеріалами, наприклад, з ґрунтом. Високі рівні забруднення цезієм можуть спостерігатися у листі рослин. 

У військових, які окопувались у «Рудому лісі», поряд із гострими ефектами, пов'язаними з впливом великих доз радіації, можливий потенційний розвиток хвороб щитоподібної залози, зокрема диференційованого раку щитоподібної залози під впливом радіоактивного йоду. 

Цей ефект, вказує професор Король, був зафіксований при спостереженні за особами, які переживали атомні бомбардування в Хіросімі та Нагасакі. 

«Слід зазначити, що у російських агресорів, що зазнали дії іонізуючого опромінення, існує потенційний ризик виникнення віддалених ефектів (наприклад, лейкозу та інші захворювань крові), а також уражень головного мозку, що може в подальшому проявлятися у вигляді зниження інтелекту або певних поведінкових чи емоційних розладів», - додає науковець. 

Але при цьому він звертає особливу увагу також на необхідність подальших досліджень короткотривалого впливу іонізуючого випромінювання на цивільне населення українських міст, що розташовані близько від зони радіоактивного забруднення, після цьогорічних подій.

Читайте також