12.04.2022 р. кафедрою медицини праці, психофізіології та медичної екології медичної НУОЗ України імені П. Л. Шупика завершено проведення циклу спеціалізації із спеціальності  «Професійна патологія» (викладачі  – завідувач кафедри, проф. Д. Варивончик, доцент кафедри О. Демецька). На циклі навчались лікарі закладів охорони здоров’я Вінницької, Донецької, Закарпатської, Київської, Чернігівської областей та м. Києва.

Навчання відбувалось дистанційно, спочатку в умовах карантинних обмежень, зумовлених епідемією COVID-19, а потім продовжувалось в умовах воєнного стану. Під час воєнного стану частка слухачів перебувала на окупованих територіях, на територіях ведення бойових дій, частка – в евакуації. Однак, всі слухачі і викладачі кафедри були згуртованими і сконцентрованими на меті освітнього процесу, що дозволило успішно подолати всі складності і успішно завершити освітній процес.

Під час навчання слухачі набули теоретичних знань та практичних навичок з професійної патології. Співробітники кафедри максимально використали цифрові методи навчання – ZOOM-вебінари, інтерактивні семінари, елементи віртуальної клініки, онлайн консультування. Було організовано цілодобовий доступ слухачів до всіх навчальних ресурсів кафедри, що розташовані на освітній платформі Google Clasroom, налагоджено постійну комунікацію у Viber. Всі слухачі успішно виконали тематичні навчальні завдання і склали іспит.

Під час підсумкової конференції слухачі висловили свою глибоку вдячність і подяку всьому колективу Університету і співробітникам кафедри, яким вдалось забезпечити здійснення начального процесу в екстремальних умовах. Слухачі зазначили: «Щира подяка нашим вчителям! Миру та злагоди, скорішої Перемоги! Героям слава!» (Валентина Н., м. Київ). «Отримала п’ять спеціалізацій після Університету, такого рівня подачі, організованості, знань, тактовного ставлення, як у Професора цієї кафедри, не зустрічала, великий Вам поклон, Денисе Віталійовичу!» (Людмила С., м. Ладижин, Вінницька обл.). «Велика подяка і низький уклін Денису Віталійовичу і всім викладачам, які були причетні до нашого навчання. Організація циклу бездоганна. Дуже дякую. Всім миру і перемоги» (Ірина Г., м. Чернігів). «Щиро дякую за навчання, захоплююсь вашим професіоналізмом та відданістю роботі! Сподіваюсь на подальшу плідну співпрацю, бажаю здоров'я, миру, перемоги всім нам!» (Ірина З., м. Чернігів). «Щиро дякую за бездоганне онлайн навчання, якщо чесно в мене були сумніви щодо такого навчання, але вони пройшли після перших занять» (Наталія К., м. Корюківка, Чернігівська обл.).  «Щиро дякую, вдячний за все» (Віктор П., м. Ужгород, Закарпатська обл.). «Дякую! Дякую! Героям слава!» (Василь К., м. Біла Церква, Київська обл.).

Кафедра медицини праці, психофізіології та медичної екології НУОЗ України імені П. Л. Шупика залишається єдиною в Україні спеціалізованою кафедрою, що проводить післядипломну підготовку лікарів за спеціальностями «Гігієна праці», «Професійна патологія», «Психофізіологія». У воєнний час кафедра продовжує працювати на користь своєї країни, свого народу. Перемога буде за нами!