Кафедрою судової медицини факультету підвищення кваліфікації викладачів спільно з ГО «Центр захисту прав людини» 12 травня проведено одноденний фаховий семінар «Особливості тілесних ушкоджень, їх виявлення та документальної фіксації, як проявів катувань і мордувань у форматі «Стамбульського протоколу», слухачами якого стали лікарі первинної ланки закладів охорони здоров’я Київської області.
Основна мета заходу полягала у формування чіткого уявлення про значення катувань або неналежного поводження, методи їх виявлення, фіксації та оцінювання для подальшого кримінального розслідування.
Слухачі були поінформовані про підготовку до друку протягом березня-квітня 2022 року науково-педагогічними працівниками кафедри судової медицини під керівництвом проф. Володимира Мішалова у співавторстві методичних рекомендацій стосовно заповнення «Карти первинної фіксації тілесних ушкоджень кримінального характеру», а також про виданий у 2020 році навчальний посібник «Виявлення тілесних ушкоджень, які можуть бути оцінені правоохоронними органами як прояви катувань і мордувань, та шляхи їх документальної фіксації у форматі «Стамбульського протоколу» (автори: С. Козлов, В. Войченко, В. Мішалов, В. Хижняк, В. В’юн, А. Моргун), що є вагомим методичним підґрунтям із теми семінару.