17.05–18.05.2022 р. кафедра педіатрії-2 Інституту сімейної медицини НУОЗ України імені П. Л. Шупика провела в режимі онлайн фаховий семінар «Вегетативні розлади у дітей під час воєнного стану». Захід пройшов в жвавій контактній обстановці, за два робочі дні зареєстровано 984 переглядів.
Згідно з доповіддю Організації Об’єднаних Націй про вплив збройних конфліктів на дітей, цивільне населення в усьому світі все частіше і більшою мірою зазнає негативного впливу війни. Половина з них — це діти та підлітки, які не досягли повноліття. В Україні з початку війни загинуло 227 дітей, постраждало 420, а ще 1200 дітей зникли безвісті. Це наш біль та смута, тому що в умовах ведення бойових дій діти є найвразливішою категорією населення. Переміщення, втрата дому й членів родини, а також розлука з батьками, від яких залежить їхнє виживання, мають неабиякий вплив на нервову систему як на центральну, так і на вегетативну її ланку, чинять довготривалу дію на процес розвитку та дорослішання, яка відчутна навіть у дорослому віці.
Під час фахового семінару були представлені доповіді: «Особливості проявів вегетативних порушень у дітей під час війни в Україні», «Гіпертензивні стани у дітей», «Синкопальні стани у дітей», «Допомога дітям різних вікових груп при гострому стресі під час воєнного стану», «Головний біль в дитячому віці. Диференційна діагностика». Ця тематика дуже важлива для всіх педіатричних спеціальностей, тому що кожному лікарю первинної та вторинної ланки необхідно своєчасно зорієнтуватись та провести правильні та необхідні дії щодо збереження здоров’я пацієнта.
У цей нелегкий час важливо своєчасно допомагати хворим та відновлювати профілактику патологічних станів в дитячому віці, в тому числі тих, які виникають, або формуються на тлі вегетативних розладів.