Під час воєнних подій страждає не тільки фізичний простір. Не менш руйнівний вплив війна завдає і психіці людини.
З метою покращання якості життя населення України та, в першу чергу лікарів, кафедрою педагогіки, психології, медичного та фармацевтичного права факультету підвищення кваліфікації викладачів розроблено низку семінарів на воєнно-психологічну тематику.
Протягом квітня та травня відбулось навчання понад ста лікарів і науково-педагогічних працівників на такі теми:
- Перша психологічна допомога в кризових ситуаціях;
- Резил'єнс. Основи життєстійкості в кризових ситуаціях;
- Як подолати тривогу та підвищити толерантність до невизначеності.
Під час навчання слухачі опановували загальні принципи надання першої психологічної допомоги; особливості управління психофізичними реакціями; вчилися піклуватися про себе; досліджували, як знизити тривожність та підвищити толерантність до невизначеності; навчалися алгоритмам роботи з тривожними думками тощо.
Автор розроблених семінарів – старший викладач кафедри к.психол.н. Олена Костюк, яка набувала практичного досвіду ще за подій 2014 року на Східній Україні.
Приємним оцінюванням пройдених семінарів стали відгуки слухачів:
- Дякую, корисно, інформативно, помічний;
- Все сподобалося. Особливо методика для зниження тривоги та стресу;
- Багато корисної інформації про техніки релаксації, дякую!
- Дуже змістовна та цікава доповідь. Багато практичного матеріалу, який буду не лише самостійно використовувати, а і в практиці з пацієнтами. Дуже дякую!
- Отримала інформативні техніки, як впоратися зі страхом/тривогою;
- Було дуже цікаво та пізнавально. Деякі методики буду застосовувати особисто;
- Цікаво було б дізнатись як поводити себе на прийомі якщо я сімейний лікар і пацієнт звертається з органічною патологією плюс в нього посттравматичний стресовий розлад (в світлі теперішніх подій), з чого почати розмову, як правильно заспокоїти коли пацієнт починає плакати та дуже емоційно розповідати, що він пережив, або як спонукати до розмови якщо він сидить та мовчить.
Кафедра педагогіки, психології, медичного та фармацевтичного права продовжує свою активну професійну й освітню діяльність та розширює перелік тем, за якими лікарі можуть отримати важливі психологічні компетентності, що зможуть допомогти їм не тільки здійснювати свою професійну діяльність, але й самим піклуватися про себе та своїх близьких у ці важкі часи, які зараз переживає Україна.