Google search

 
 

Щорічно 20 жовтня відзначається Всесвітній день боротьби з остеопорозом. ВООЗ встановила цю дату ще в 1997 році, з метою підвищення глобальної поінформованості суспільства щодо профілактики, діагностики та лікування остеопорозу і метаболічних захворювань кісток.

З цієї нагоди на базі кафедри терапії та ревматології НУОЗ України імені П.Л. Шупика КНП КМКЛ №6, за ініціативи Департаменту охорони здоров‘я  м. Києва, 20 жовтня 2022  відбулась лекція-вебінар на тему «Крок до здоров’я кісток».

Остеопороз - системне захворювання скелета, яке характеризується зменшенням маси кістки в одиниці об’єму та порушенням мікроархітектури кісткової тканини, що призводить до підвищення крихкості кісток та високого ризику їх переломів. На жаль, остеопороз і переломи кісток, як причина інвалідності, до цих пір залишається актуальною проблемою, що диктує необхідність своєчасної діагностики та лікування цього захворювання.

 

Із вступним словом виступила професор, Заслужений лікар України, директор Департаменту охорони здоров‘я Валентина Гінзбург. Про групи ризику остеопорозу, на прикладі клінічних випадків, розказала Ірина Головач, професор, Заслужений лікар України, керівник Центру ревматології Клінічної лікарні «Феофанія».

Модератором даного заходу був Вадим Крижевський, директор КНП «КМКЛ №6», завідувач кафедри загальної та невідкладної хірургії НУОЗ України імені П.Л. Шупика, доктор медичних наук, Заслужений лікар України.

Кафедра терапії та ревматології також взяла активну участь у вебінарі, так, доцент кафедри, к.м.н Анна Крилова виступила з доповіддю: «Особливості лікування остеопорозу в залежності від коморбідної патології», а аспірант кафедри  Наталія Гораль розповіла про показники та принципи роботи відділення діагностики та лікування остеопорозу КНП «Київська міська клінічна лікарня №6» та доповіла про сучасні підходи до діагностики остеопорозу та індивідуальну оцінку ризику переломів.

Оцініть матеріал

Актуальність матеріалу: 75% - 2 Голосів
Корисність матеріалу: 71% - 2 Голосів
Доступність матеріалу: 72% - 2 Голосів

Загальна оцінка матеріалу

Читайте також