У столиці України 20-21 жовтня 2022 року відбувся XVI з’їзд військових хірургів та анестезіологів України «Досягнення та перспективи розвитку військової хірургії та анестезіології в умовах бойових дій». У непростих умовах сьогодення, на секційних засіданнях з використанням платформи ZOOM, обговорювалися найактуальніші організаційні та клінічні питання діяльності хірургічної військової служби.
Співробітники кафедри анестезіології та інтенсивної терапії НУОЗ України імені П. Л. Шупика, взяли активну участь у проведенні засідання секції військових анестезіологів та реаніматологів.
Завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії професор Олег Лоскутов представив доповідь в якій зупинився на аспектах бойової черепно-мозкової травми з акцентом на нейропротекції. Він підкреслив, що бойова черепно-мозкова травма та пов'язані з нею супутні захворювання - серйозна причина інвалідності за межами воєнних дій та є проблемою у ранньому відновленні таких пацієнтів. І одне з основних завдань у цьому напрямку - це своєчасна та адекватна нейропротекція у комплексі інтенсивної терапії, - наголосив Олег Лоскутов.
Доцент кафедри Юрій Марков здійснив доповідь в якій торкнувся аспектів адекватного знеболювання та седації пацієнтів із травмами, отриманими у бойових умовах. При цьому ним були висвітлені питання фармакотерапії та профілактики пошкоджень головного мозку при травмах черепа з використанням препаратів - селективних альфа-2-агоністів з висвітленням окремих аспектів фармакокінетики, фармакодинаміки, механізму дії, побічних ефектів, особливості застосування та шляхів введення (серед останніх – альтернативні шляхи введення).
Доповіді, представлені кафедрою, ґрунтувалися на досвіді лікування пацієнтів із бойовими травмами, і безсумнівно, як зазначили модератори, були корисні як у теоретичному, так і у практичному аспекті.