На кафедрі медичної та лабораторної генетики закінчився передатестаційний цикл з генетики лабораторної, який тривав з 28.09.2022 р. по 28.10.2022 р.
На циклі навчались 16 слухачів, з яких 7 осіб – за бюджетом, а 9 осіб – за контрактом. Cеред слухачів були біологи та ембріологи з медико-генетичних центрів і клінік допоміжних репродуктивних технологій м. Києва, м. Чернігова, м. Кривого Рогу, м. Запоріжжя, м. Одеси та м. Хмельницька.
Головною метою передатестаційного циклу було підвищення кваліфікації лікарів-лаборантів-генетиків, які виконують молекулярно-генетичні, цитогенетичні та біохімічні дослідження для діагностики спадкових хвороб відповідно до вимог освітньо-кваліфікаційної характеристики лікаря-лаборанта-генетика за спеціальністю «Генетика лабораторна». Навчальна програма передатестаційного циклу з генетики лабораторної охоплювала весь обсяг теоретичних знань, умінь і практичних навичок, які необхідні для підготовки кваліфікованого спеціаліста.
В цьому році ПАЦ з генетики лабораторної проходив в складних умовах воєнного стану, тому на цикл змогли потрапити не всі бажаючі. Заняття проводились переважно у дистанційному режимі із залученням платформи Zoom. Додатково, для спілкування зі слухачами, використовували: додаток Viber, в якому слухачі відмічались щоранку та отримували необхідну інформацію, а також електронну пошту кафедри для групи ПАЦ, завдяки якій слухачі отримували завдання для семінарських, практичних занять, для самостійної роботи та надсилали готові роботи на перевірку.
Незважаючи на непрості умови роботи під час війни, викладачі кафедри доклали максимум зусиль, щоб педагогічний процес відбувся на найвищому рівні. Слухачі брали активну участь в проведені семінарських занять, готуючи та жваво обговорюючи доповіді за окремими тематиками. Практичні заняття проводились із залученням інтернет-ресурсів. Слід відмітити продуктивну взаємодію між слухачами та науково-педагогічними працівниками кафедри.
Після закінчення навчання слухачі успішно склали іспит (комп’ютерне тестування, іспит з практичних навичок, теоретичний усний іспит), де продемонстрували високий рівень теоретичних знань та практичних навичок.
На заключній конференції від слухачів виступили Юлія Гонтар та Наталія Бельська, які подякували викладачам кафедри – висококласним фахівцям та відданим знавцям своєї улюбленої справи за цікаві лекції та практичні заняття, за отримані знання, досвід та стимули до роботи в галузі лабораторної генетики, моральну підтримку в цей нелегкий для всіх час і побажали всім присутнім натхнення, здоров’я, мирного неба, стійкості та перемоги.
Всі слухачі отримали документи встановленого зразка про завершення навчання на передатестаційному циклі зі спеціальності «Генетика лабораторна».