Адреса проведення: вул. Братиславська, 5а, ДУ «Інститут серця МОЗ України», 5 поверх, кафедра кардіохірургії, рентгенендоваскулярних та екстракорпоральних технологій
Контактні дані: завуч Ященко Н.О. (+38044 291-55-25, [email protected])
Сторінка кафедри на на сайті НУОЗ України імені П. Л. Шупика.
Мета вивчення курсу
Ознайомлення з останніми досягненнями в галузі медикаментозної терапії та ендоваскулярної медицини, удосконалення знань, умінь і навичок сучасних методів діагностики та лікування серцево-судинної патології.
Опис курсу, його структура
Ознайомлення з основними стандартами та напрямками підготовки пацієнтів до кардіохірургічних втручань та ведення пацієнтів після операцій на серці, удосконалення знань, умінь та навичок із сучасних методів діагностики та лікування серцево-судинної патології.
Основні розділи:
- Обов’язкові дослідження перед кардіохірургічними втручаннями.
- Аспекти медикаментозної профілактики ускладнень перед кардіохірургічними втручаннями.
- Підготовка пацієнтів перед кардіохірургічними втручанням.
- Реабілітація пацієнтів після кардіохірургічних операцій.
- Принципи ведення пацієнтів з ІХС після реваскуляризації міокарда.
- Принципи ведення пацієнтів після протезування клапанів серця.
Заплановані види активності
Проблемне навчання у малих групах ("кейси"), підготовка та презентація клінічних випадків, навчання в практичних умовах клінічних відділень та операційних з використанням сучасних можливостей інформаційних технологій освітнього процесу.
Після закінчення курсу слухач отримає:
- Чітке розуміння сучасних методів діагностики та лікування серцево-судинної патології;
- Відповідний обсяг знань у сфері охорони здоров'я, що надасть можливість ефективно виконувати професійні обов'язки та приймати необхідні рішення;
- Поглиблення практичних навичок з ведення пацієнтів до та після кардіохірургічних втручань;
- Удосконалення практичних знань з кардіохірургічного лікування хворих.
Види навчальної діяльності
- Теоретична (30%)
- практична (55%)
- презентація клінічних випадків (5%)
- індивідуальна робота (10%).
Обов’язкова література, рекомендована література, електронні ресурси
-
Серцево-судинні захворювання. Класифікація, стандарти діагностики та лікування/за ред. В.М. Коваленка, М.І. Лутая, Ю.М. Сіренка, О.С. Сичова, 6-те вид., переробл. і доповн. Київ: четверта хвиля, 2023, 384 с.
-
Наказ МОЗ України від 03.07.2006 №436 «Про затвердження протоколів надання медичної допомоги за спеціальністю «Кардіологія».
-
Уніфікований клінічний протокол екстреної первинної, вторинної (спеціалізованої) та третинної (високоспеціалізованої) медичної допомоги та медичної реабілітації Гострий коронарний синдром з елевацією сегмента ST.
-
Уніфікований клінічний протокол екстреної первинної, вторинної (спеціалізованої) та третинної (високоспеціалізованої) медичної допомоги та медичної реабілітації Гострий коронарний синдром без елевації сегмента ST.
-
2019 Guidelines on Acute Pulmonary Embolism (Diagnosis and Management of) ESC Clinical Practice Guidelines; European Heart Journal, ehz405, https://doi.org/10.1093/eurheartj/ehz405 Published: 31 August 2019
-
2019 ESC Guidelines for the diagnosis and management of chronic coronary syndromes: The Task Force for the diagnosis and management of chronic coronary syndromes of the European Society of Cardiology (ESC). European Heart Journal, ehz425, https://doi.org/10.1093/eurheartj/ehz425
-
2023 ESC Guidelines for the management of acute coronary syndromes. ESC Clinical Practice Guidelines. 25 Aug 2023,
https://www.escardio.org/Guidelines/Clinical-Practice-Guidelines/Acute-Coronary-Syndromes-ACS-Guidelines