Адреса проведення: вул. М.Пимоненка 10-а, 5-й поверх, кафедра ортопедичної стоматології.
Відповідальна особа - завуч кафедри ортопедичної стоматології, доцент Радько В. І.,
Контакти: 044-482-08-51.
Сторінка кафедри https://nuozu.edu.ua/s/np/k/ortopedychnoi-stomatolohii
Мета вивчення курсу:
Підвищення теоретичних знань і практичних умінь та професійних навичок з питань діагностики, планування та комплексного лікування дефектів зубів і зубних рядів сучасними конструкціями зубних протезів з опорою на імплантати.
Опис курсу, його структура:
Контингент: лікарі-стоматологи-ортопеди, які працюють у лікувальних чи спеціалізованих закладах, приватних кабінетах чи стоматологічних поліклініках; завідувачі ортопедичних відділень та кабінетів. Курс складається з 9 окремих розділів на базі яких розроблений конкретний навчальний план циклу, який передбачає: лекційний курс, практичні та семінарські заняття.
Основні розділи:
- Особливості анатомії зубо-щелепної системи для планування дентальної імплантації
- Обстеження хворого в клініці ортопедичної стоматології, планування та підготовка до дентальної імплантації. Ортодонтична підготовка до дентальної імплантації
- Історія розвитку дентальної імплантології та основні тенденції в імплантології на сьогодення. Типи імплантатів, сучасні системи для імплантації, їх порівняння. Складові частини імплантатів. Зуботехнічне матеріалознавство в протезуванні на імплантатах
- Покази та протипокази до імплантації. Рівні імплантологічного втручання та протоколи дентальної імплантації
- Особливості ортопедичного лікування дефектів зубних рядів незнімними, умовно знімними, знімними конструкціями зубних протезів з опорою на імплантатах
- Особливості ведення пацієнтів з дентальною імплантацією, наявністю хвороб пародонта та метаболічних остеопатій
- Особливості виготовлення незнімних, умовнознімних конструкцій зубних протезів за технологією САD/CAM з опорою на імплантати, індивідуальні абатменти з оксиду цирконію
- Питання імунопрофілактики
- Помилки і ускладнення на різних етапах відновлення дефектів зубних рядів за допомогою дентальної імплантації, методи їх усунення та профілактики.
Заплановані види активності:
Навчання проводиться за очною формою навчання на базі кафедри ортопедичної стоматології, у тому числі залік.
Після закінчення курсу слухач отримує:
Великий обсяг теоретичних знань та практичних навиків, необхідних лікарю- стоматологу-ортопеду для проведення самостійної роботи в медичних закладах при виконанні певного виду ортопедичних втручань. Слухачі, які успішно склали іспит, отримують посвідчення встановленого зразка та 15 балів за шкалою оцінки різних видів діяльності лікарів у період між передатестаційними циклами (згідно МОЗ України №484 від 07.07.2009р.)
Види навчальної діяльності:
- теоретичний курс (40%)
- практичний курс (50%)
- самостійна робота (10%)
Обов’язкова література, рекомендована література, електронні ресурси:
- Біда В.І., Дорошенко О.М., Леоненко П.В. та ін. Ортопедична стоматологія: тестові завдання. Навчальний посібник. – Макарів «КЖД «Софія», 2015. – 270 с.
- В. П. Неспрядько, П. В. Куц. Дентальна імплантологія. Основи теорії та практики. Навчальний посібник. Київ, «Самміт-книга», 2015. – 348 с. УДК: 616.314-76:616.716.8-089.843-031 ISBN 978-966-8855-53-5.
- Заблоцький Я.В. Імплантація в незнімному протезуванні. Львів: ГалДент, 2006. - 156 с. ISBN 966-7337-18-9.
- Клаудио Какачи, Йорг Нейгебауэр, Андреас Шлегел, Франк Сэйдел Справочник по дентальной имплантологии М.: МЕДпресс-информ, 2009. — 208 с. ISBN 3-13-143231-4, ISBN 5-98322-503-0.
- Dental Implant Prosthetics Carl E. Misch. Elsevier Health Sciences, 2014. - 1008 с.
- Fundamentals of Implant Dentistry. Gerard Byrne. John Wiley & Sons, 2014. - 264 с.