Адреса проведення: вул. Багговутівська, 1, КНП КОР «Київська обласна клінічна лікарня», КНП КОР «Київський обласний кардіологічний дспансер», кафедра сімейної медицини НУОЗ України імені П. Л. Шупика,
Контактні дані:
Сторінка кафедри на сайті НУОЗ України імені П. Л. Шупика
Мета вивчення курсу
Сучасна функціональна діагностика має в своєму арсеналі різні інструментальні методи дослідження. Самим розповсюдженим та доступним методом діагностики є електрокардіографія. Враховуючи те, що 100% лікарів ПМД мають володіти навиком запису та інтерпретації ЕКГ та недостатнім рівнем знань та умінь серед лікарів загальної практики –сімейних лікарів, лікарів терапевтів та педіатрів з цього питання, викладацьким колективом кафедри сімейної медицини НУОЗ України імені П. Л. Шупика розроблені навчальний план та програма циклу ТУ «Клінічна електрокардіографія». Найбільша увага приділена тим розділам, з якими найчастіше зустрічаються лікарі ПМД.
Мета циклу полягає в удосконаленні та поглибленні знань, умінь та практичних навичок з клінічної електрокардіографії, які будуть достатніми для самостійної роботи в закладах ПМД, в денному стаціонарі, терапевтичному стаціонарі.
Опис курсу, його структура
Програма містить 3 основних розділи, обсяг яких достатній для забезпечення ефективних діагностичних заходів.
Основні розділи:
- Анатомо-фізіологічні основи електрокардіографії. Нормальна електрокардіограма.
- Електрокардіограма при порушеннях ритму та провідності, гострому коронарному синдромі, гіпертрофії різних відділів серця.
- Зміни ЕКГ при деяких захворюваннях та синдромах.
Заплановані види активності
Проблемне навчання у малих групах («кейси»), навчання на компетентнісній основі з використанням сучасних можливостей інформаційних технологій освітнього процесу.
Після закінчення курсу слухач отримає:
- чітке розуміння основ ЕКГ;
- відповідний обсяг знань та умінь стосовно змін ЕКГ при гострому коронарному синдромі, гострому інфаркті міокарда, порушеннях ритму та провідності, в тому числі тих, які потребують невідкладної допомоги;
- відповідний обсяг знань та умінь стосовно змін ЕКГ при найрозповсюдженіших захворюваннях та станах.
Види навчальної діяльності:
- теоретична (40%)
- практична (50%)
- індивідуальна робота (10%)
Для визначення рівня засвоєння програми циклу тематичного удосконалення «Клінічна електрокардіографія» передбачено підсумковий залік.
Слухачам, які виконали програму і успішно склали залік, видається посвідчення про проходження циклу встановленого зразка.