Адреса проведення: вул. Пимоненка, 10-а, перший поверх, кафедра стоматології дитячого віку
Контактні дані: старш. лаб. кафедри Тімуш Альона Анатоліївна (+38044 482 36 74, [email protected])
Сторінка кафедри:
КАФЕДРА ГРОМАДСЬКОГО ЗДОРОВ'Я, ЕПІДЕМІОЛОГІЇ ТА ЕКОЛОГІЇ
КАФЕДРА СТОМАТОЛОГІЇ ДИТЯЧОГО ВІКУ
Мета вивчення курсу
підвищення рівня професійної підготовки з основних питань дитячої стоматології, ознайомлення з основними досягненнями в галузі дитячої стоматології.
Опис курсу, його структура
Ознайомлення з теоретичними основами, розвитком науки та навчальної дисципліни «Дитяча стоматологія» на сучасному етапі; формуванням світогляду з покращення стоматологічного здоров'я дітей в Україні, нормативно-правовою базою; основними методами діагностики, лікування і профілактики основних стоматологічних захворювань у дітей, що слугуватиме підготовці фахівця нової формації відповідно до сучасних освітніх стандартів.
Основні розділи:
- Організація стоматологічної допомоги і профілактика стоматологічних захворювань у дітей
- Діагностика хвороб органів порожнини рота
- Знеболення в стоматології дитячого віку
- Діагностика та допомога при невідкладних станах
- Карієс і некаріозні ураження зубів
- Хвороби пульпи та періодонта
- Сучасні стоматологічні матеріали для дитячої стоматологічної практики
- Захворювання слизової оболонки порожнини рота і тканин пародонта
- Основні хірургічні стоматологічні захворювання у дітей
- Зубощелепні аномалії. Деякі питання ортодонтії
Заплановані види активності
Навчання на даному циклі проводяться з використанням можливостей сучасних інформаційних технологій: лекції – в інтерактивному режимі; семінари – у формі «конференцій» з презентацією самостійних проектів, «колоквіумів», «малими групами»; практичні – з відпрацюванням практичних навичок, необхідних для самостійної лікарської діяльності.
Після закінчення курсу слухач отримає:
- Чітке розуміння процесу розбудови та стратегічні напрями збереження та зміцнення стоматологічного здоров’я дітей в Україні;
- Відповідний обсяг знань у сфері дитячої стоматології, що надасть можливість ефективно виконувати професійні обов'язки та приймати необхідні лікарські рішення;
- Поглиблення практичних навичок щодо здійснення діагностичних досліджень у сфері стоматологічних захворювань, у тому числі й визначення провідних факторів їх ризику, застосування сучасних методів лікування та профілактики стоматологічних захворювань;
- Удосконалення практичних навичок з питань надання невідкладної медичної допомоги при невідкладних станах, що можуть виникати на стоматологічному прийомі та їх попередження.
Види навчальної діяльності
- теоретична (37%)
- практична (49%)
- індивідуальна робота (14%)
Слухачам, які успішно склали іспит, видається сертифікат лікаря-спеціаліста встановленого зразка.
Обов’язкова література, рекомендована література, електронні ресурси
- Алгоритмы организации оказания амбулаторно-поликлинической стоматологической помощи /под ред. Чл.-корр. АМН Украины, проф. Косенко К.Н. – М.: Медицинская книга, 2008. – 572 с.
- Виноградова Т.Ф. Атлас по стоматологическим заболеваниям у детей: Учебное пособие /Т.Ф. Виноградова. – М.: МЕДпресс-информ, 2007. – 168 с.
- Детская стоматология /Ричард Р. Велбери, Монти С. Даггал, под. ред. Л.П. Кисельниковой . – «ГЭОТАР-Медиа», 2013. – 456 с.
- Леонтьев В.К. Детская терапевтическая стоматология: Национальное руководство / В.К. Леонтьев, Л.П. Кисельникова. – М.: ГЭОТАР-Медиа, 2010. – 810 с.
- Медицина невідкладних станів: Швидка і невідкладна медична допомога: підручник / І.С. Зозуля, А.В. Вершигора, В.І. Боброва та ін.; за ред. проф. І.С. Зозулі. – К.: ВСВ «Медицина», 2012. – 728 с.
- Савичук Н.О. Клініка, діагностика та лікування гострого герпесу порожнини рота у дітей. – Навчальний посібник / Н.О. Савичук, Н.М. Антонова. – К.: Поліграф-Сервіс. – 2012. – 110 с.