Search

Лікувально-консультативну роботу викладачі кафедри проводять на клінічних базах кафедри:

 

ДП «Клінічний санаторій «Жовтень» ЗАТ «Укрпрофоздоровниця»

 

Київський міський клінічний шпиталь інвалідів війни

 

КНП «Центр спортивної медицини м. Києва»

 

Олександрівська міська клінічна лікарня м. Києва

Український медичний центр спортивної медицини МОЗ України

 

Науково-медичний центр «Медінтех»

 

Міжнародна клініка відновного лікування (м. Трускавець)

 

 

Благодійний іпотерапевтичний центр «Спіріт»

 

 Проф. Владимиров О.А. – голова Українського товариства фізичної та реабілітаційної медицини УТФРМ), що є асоційованим членом Європейського товариства фізичної та реабілітаційної медицини (European Society of Physical Rehabilitation Medicine – ЕSPRM). УТФРМ співпрацює з Всеукраїнським товариством нейрореабілітації та Українською ассоціацією фізичної терапії.

Проф. Апанасенко Г. Л. – член редколегії закордонних та вітчизняних наукових журналів, академік Європейської академії природничих наук імені Лейбніца, заслужений працівник освіти, академік Міжнародної академії енергоінформаційних наук, академік Балтійської педагогічної академії, академік Німецько-української академії цілісного лікування, академік Академії проблем людини в авіації та космонавтиці.

Проф.. Губенко – голова Української асоціації остеопатичних та хіропрактичних мануальних терапевтів.

 Асист. Олексенко І. М. – член медичної комісії Міжнародної федерації гімнастики  (FIG), приймає участь у медичному забезпеченні спортсменів національних збірних під час міжнародних змагань, в т. ч. Олімпійських ігор (Пекін, 2008; Лондон, 2012).

Науково-практичні зв’язки встановлено з міжнародною спілкою гомотоксикологів, компаніями «Heel» та «Guna» (доц. Волгіна Л. М.), Науково-дослідним центром музичної терапії та відновлювальних технологій (Москва, РФ.

Кафедра розвиває міжнародне співробітництво, її викладачі беруть участь у міжнародних конференціях, проводять навчання лікарів з реабілітаційної медицини сумісно з викладачами медичного коледжу Вісконсінського університету (2016, 2017). За сприяння УТФРМ на базі санаторію «Жовтень» впродовж 2016 – 2017 рр співробітники кафедри та викладачі профільних кафедр ВУЗів післядипломного навчання пройшли тренінги з реабілітаційної медицини за участю фахівців ЕSPRM.

 

Лікувально-консультативна робота проводиться співробітниками кафедри згідно угод між академією та лікувальними закладами.

Клінічними базами кафедри є:

-           Київський міський клінічний шпиталь інвалідів війни,

-          Олександрівська міська клінічна лікарня м. Києва,

-          Київський Центр спортивної медицини,  

-          клінічний санаторій „Жовтень”,

-          науково-методичний центр  “Медінтех”,

-          Інститут проблем медичної реабілітації (м. Трускавець)

-          благодійний іпотерапевтичний центр “Спіріт”.

 

Співробітники кафедри консультують стаціонарних та амбулаторних хворих на клінічних базах кафедри, проводять лікування з використанням сучасних засобів фізичної та реабілітаційної медицини.

За участю викладачів кафедри науково обґрунтовані, розроблені та впроваджені в роботу реабілітаційного відділення та відділення відновного лікування КМКШІВ реабілітаційні комплекси з використанням сучасних методів багаторівневої частотно-модульованої магнітолазерної терапії, низькочастотного ультразвуку, міліметрохвильової терапії.  У хворих з руховими порушеннями при патології нервової та опорно-рухової систем застосовується метод електронейроміостимуляції з індивідуальним підбором параметрів впливу залежно від характеру та ступеню тяжкості рухових порушень. При вертеброгенних ураженнях нервової системи в комплекс реабілітаційних заходів включають мануальну терапію,медикаментозні блокади, краніосакральну терапію.

На базі клінічного санаторію «Жовтень» впроваджено технології ранньої курортної реабілітації хворих з серцево-судинними захворюваннями (перенесені інфаркт міокарду, хірургічні втручання на серці, аритмії, порушення мозкового кровообігу), після хірургічних втручань на органах опори та руху, вагітних жінок з акушерською та екстрагенітальною патологією.

Реабілітаційні програми включають фізичну реабілітацію (лікувальна фізкультура, дозована ходьба, теренкур, заняття в басейні, тренажери, лікувальний масаж), бальнеотерапію, питні мінеральні води типу «Нафтуся», «Шаянська», грязе- та озокеритолікування, апаратні методи фізіотерапії (метод біологічно зворотного зв'язку, електросон, лазеро-, магніто-, пайлер-терапія, електростимуляція м'язів, аерофіто- та спелеотерапія), інфрачервона сауна, психотерапія.

 

Для лікування дітей зі специфічними порушеннями розвитку шкільних навичок, затримкою психорозмовного розвитку, логоневрозом, гіперкінетичними порушеннями та вегетативними дисфункціями співробітниками кафедри розроблені та впроваджуються методики музико- та арт-терапії.

На клінічних базах кафедри співробітники – керівники професійних асоціацій – проводять збори членів Українського товариства фізичної та реабілітаційної медицини (голова – завідувач кафедри проф. Владимиров О.А.), Української асоціації остеопатичних і хіропрактичних мануальних терапевтів (голова – проф.. Губенко В.П.), наукові конференції та навчання за участю фахівців Європейського товариства фізичної та реабілітаційної медицини.