Google search

 
 

Кафедра кардіології НУОЗ України імені П. Л. Шупика продовжує щосуботи проводити безкоштовні факультативні заняття для лікарів. 10 червня на он-лайн зустрічі були присутні лікарі терапевти, кардіологи, сімейні лікарі, інфекціоністи, неврологи, лікарі медицини невідкладних станів.

Факультатив проводиться з метою вдосконалення професіоналізму лікарів щодо вирішення найбільш важливих та актуальних медичних проблем з огляду на сучасні рекомендації та авторитетні дослідження.

Особливої уваги на даний момент для України є проблеми, що пов’язані з наслідками руйнування Каховської ГЕС. Як організувати своєчасну допомогу, які інфекції слід чекати в першу чергу, як правильно скоректувати лікування, у тому числі призначення антибіотиків, які для цього повинні бути покази? Всі ці питання були представлені в доповіді професора, завідувача кафедри інфекційних хвороб НМУ імені О. О. Богомольця Ольги Голубовської.

Професор, головний лікар КМЛ №10 м. Одеса, позаштатний кардіолог Департаменту охорони здоров’я м. Одеса Денис Себов у своєму виступі «Сінгпіл/поліпіл стратегія у ефективній профілактиці серцево-судинних захворювань» підняв питання вторинної профілактики ішемічної хвороби серця та деталізував аспекти досягнення комплайенсу при комбінованій терапії.

Частота мозкового інсульту в світі становить 9 млн. осіб щорічно, а число хворих, які перенесли інсульт і вижили 30 млн. осіб. Одне з основних питань в медицині на сьогодні, як цьому запобігти та зменшити інвалідизацію пацієнтів. Тому широкий огляд оновлених рекомендацій щодо профілактики ішемічного інсульту за рекомендаціями ASA 2021 р. д.мед.н., завідувача кафедри медицини невідкладних станів нашого університету Антона Волосовця був дуже актуальним для лікарів різних спеціальностей.

Лекція професора завідувача кафедри кардіології НУОЗ України імені П. Л. Шупика Марини Долженко: «Поліорганне ураження атеросклерозу: діагностика, лікування, профілатика» була присвячена питанням варіабельності артеріального тиску у хворих з атеросклерозом, що є фактором ризику надсмертності за даними Консенсусу 2023р. з варіабельності артеріального тиску. Професор М. Долженко наголосила на необхідності визначати dipper і non dipper пацієнтів та уважному ставленні до призначення гіполідідемічної терапії.

Варто зазначити, що протягом всієї зустрічі слухачі мали можливість задати питання спікерам та отримати додаткові пояснення.

Про всі майбутні заходи можна дізнатися на сайті www.Webcardio.org та в освітньому додатку MedUA.

Оцініть матеріал

Актуальність матеріалу: 50% - 1 Голосів
Корисність матеріалу: 50% - 1 Голосів
Доступність матеріалу: 50% - 1 Голосів

Загальна оцінка матеріалу

Читайте також