Група експертів МОЗ України завершила свою важливу місію, відвідавши цивільні лікарні та реабілітаційний центр у Запоріжжі та Дніпрі 5 і 6 вересня 2023 року. Експертну групу представляли медичний директор ДУ «Інститут травматології та ортопедії НАМН України», к. мед. н. Роман Деркач та завідувач кафедри ортопедії і травматології НУОЗ України імені П.Л. Шупика, професор Микола Анкін. Місцеві та обласні медичні установи були об'єктом уважного аналізу щодо оцінки рівня надання хірургічної допомоги пораненим військовим.

Експерти ознайомилися з медичними процедурами та обладнанням, яке використовується для лікування поранених в цих медичних установах. Вони також вивчили стандарти і протоколи, які застосовуються під час обслуговування військових пацієнтів з травмами та пораненнями.

Після завершення аналізу експертна група висунула ряд рекомендацій для поліпшення надання медичної допомоги військовим. Очікується, що ці заходи допоможуть підняти якість медичного обслуговування та забезпечити ефективну реабілітацію поранених військових.

Ця ініціатива Міністерства охорони здоров'я України є важливим кроком у напрямку покращення медичного обслуговування поранених військових та виконання міжнародних стандартів надання допомоги військовим пацієнтам. Міністерство охорони здоров'я України планує продовжувати співпрацю з експертами та медичними установами для досягнення цієї мети.