Саме тому з юного віку і все подальше життя треба постійно вчитися і водночас удосконалювати свої вміння. Студентська практика є невід’ємною частиною процесу підготовки спеціалістів у вищих навчальних закладах і проводиться на оснащених відповідним чином базах. Проходження мовної підготовки необхідне для здобуття кваліфікаційного рівня, оскільки має за мету набуття студентами професійних умінь і навичок, які відіграють суттєву роль у подальшій побудові кар’єри.
На засіданні кафедри загального мовознавства, класичної філології та неоелліністики Навчально-наукового інституту філології КНУ імені Тараса Шевченка була обговорена пропозиція включити кафедру мовної підготовки та гуманітарних дисциплін НУОЗ України імені П. Л. Шупика до переліку баз для проходження студентами КНУ асистентської практики. Ця пропозиція була обговорена і схвалена також викладачами кафедри мовної підготовки, адже така співпраця формуватиме та зміцнюватиме імідж кафедри й нашого Університету як потужного навчально-наукового осередку, а в майбутньому сприятиме формуванню кадрового резерву НПП із числа практикантів. А для студентів-філологів це не лише нагода навчитися використовувати свої знання на практиці, перейняти цінний досвід, а й можливість налагодити перші професійні контакти, хороший шанс зарекомендувати себе як перспективних молодих фахівців перед потенційним роботодавцем.
Упродовж вересня–жовтня 2023 року між НУОЗ України імені П. Л. Шупика та інститутом філології КНУ імені Тараса Шевченка було укладено договір про проведення асистентської практики (освітня програма «Класичні студії та західноєвропейська мова») – заклади представили відповідно проректор з науково-педагогічної роботи професор Олександр Толстанов та директор професор Григорій Семенюк. Це означає, що відтепер кожного року викладачі кафедри мовної підготовки та гуманітарних дисциплін ділитимуться досвідом викладання мов, передусім латинської та англійської, – з огляду на майбутню спеціальність практикантів.
Варто зазначити, що дисципліна «Латинська мова та основи медичної термінології» для студентів-фармацевтів викладається в стінах НУОЗ України імені П.Л. Шупика цього навчального року вперше. І те, що один із провідних вишів України, яким, безперечно, є КНУ імені Тараса Шевченка, одразу ж направляє на асистентську практику своїх магістрантів саме до нас, є ще одним підтвердженням успішної реорганізації мовної кафедри.
Практика – перший крок у психологічній і професійній адаптації студентів до реальних умов освітнього процесу. Отже завданням викладачів кафедри є передусім чітко визначити цілі та очікувані результати практики, забезпечити комфортні умови для практикантів, підтримувати та мотивувати їх до активної участі в роботі кафедри, а також до самовдосконалення під час практики. Ми впевнені, що студенти зуміють закріпити теоретичні знання, перейняти практичний досвід у досвідчених викладачів, а головне – чіткіше побачити й усвідомити переваги обраної ними професії.
Науково-педагогічний персонал кафедри мовної підготовки та гуманітарних дисциплін, беручи до уваги важливість закріплення та поглиблення набутих знань, вмінь, розвитку творчих здібностей для студентів, бажає нашим майбутнім колегам належним чином виконати програму практики, метою якої є забезпечення максимально продуктивної та цілісної підготовки студентів. Адже, за висловом Володимира Короленка: «Треба самому багато знати, щоб навчити інших».