Google search

 
 

Відомий постулат, що лікар навчається все своє життя. В сучасну еру цифрового контенту та потоку онлайн інформації важливо не загубити найважливіше – клінічний погляд на захворювання і персоналізоване лікування та враховувати потреби конкретного пацієнта. 

  

Саме з такою метою 16 грудня кафедра кардіології НУОЗ України імені П.Л. Шупика організувала факультативні заняття для кардіологів, сімейних лікарів, терапевтів, нефрологів, ендокринологів, ревматологів. 

Особливістю цього заходу було застосування класичного методу клінічного консиліуму з запрошенням пацієнта і консультантів різних спеціальностей.

Велика подяка пацієнту за довіру та сміливість, а також його мужню боротьбу з багатьма патологіями. Представлений хворий мав складний анамнез, отримує лікування з приводу  серцево-судинного захворювання, цукрового діабету та  хронічного захворювання нирок. Щира подяка  консультантам НУОЗ України імені П.Л. Шупика – завідувачу кафедри нефрології та нирковозамісної терапії професору Стелі Кушніренко та завідувачу кафедри кардіології професору Марині Долженко, а також лікарю-кардіологу ННМЦ «Університетська клініка» Запорізького державного медико-фармацевтичного університету професору Михайлу Колеснику за високопрофесійний клінічний розбір пацієнта і ті поради, які дозволять хворому мати майбутнє, а всім лікарям за активну участь в обговоренні.

Метаболічні захворювання все більше псують якість життя населення. Медикаментозному лікуванню подагри була присвячена цікава доповідь керівника відділу навчального центру Інституту ревматології професора Єлизавети Єгудіної. Поради та безпосереднє дотримання дієтичного харчування, як профілактика розвитку хвороби, залишається найважливішою умовою збереження здоров’я. 

Питання диференційної діагностики мікросудинноі стенокардії, функціональні методи дослідження та лікування представив завідувач відділення кардіометаболічних захворювань клініки для дорослих ДУ «Науково-практичний центр дитячої кардіології та кардіохірургії МОЗ України» к.мед.н. Євген Марушко у своїй лекції: «Ішемічна хвороба серця у пацієнтів кардіометаболічного профілю». 

Як завжди, блискучу доповідь про фіксовані антигіпертензивні комбінації і переваги БКК з ІАПФ представила завідувач кафедри пропедевтики внутрішніх хвороб БДМУ професор Тетяна Ілащук.

Професор Марина Долженко та асистент кафедри кардіології НУОЗ України імені П.Л. Шупика к.мед.н. Тетяна Сімагіна обговорили лікування пацієнта з міокардитом. Ця тема залишається актуальною в постковідний період нашої медицини.

Зустріч завершилася відповідями на питання, що надійшли від аудиторії.

Інформацію про всі майбутні заходи можна отримати на сайті Webcardio.org та в освітньому додатку MedUA.

Оцініть матеріал

Актуальність матеріалу: 50% - 1 Голосів
Корисність матеріалу: 50% - 1 Голосів
Доступність матеріалу: 50% - 1 Голосів

Загальна оцінка матеріалу

Читайте також