На сьогодні випадки депресії значно почастішали і продовжують збільшуватись з кожним роком. Депресія - поширений психічний розлад, який характеризується порушенням сну, апетиту та концентрації, швидкою втомлюваністю, постійним смутком та відсутністю інтересу чи задоволення від занять, які раніше були для вас приємними.
Якщо проаналізувати статистику, то за оцінками ВООЗ на кінець березня 2023 року, від депресії страждає 3,8% населення, у тому числі 5% дорослих (4% серед чоловіків і 6% серед жінок) і 5,7% дорослих віком від 60 років. Загалом приблизно 280 мільйонів людей у світі страждають від депресії.
Щодо України, то слід зазначити, що війна внесла свої корективи у життя кожного громадянина. Навіть тих, хто в перші дні виїхав з міст, яких торкнулися військові дії, які проживають у віддалених регіонах або встигли виїхати за кордон. Фахівці стверджують, що кожен 4 українець, може мати психічні розлади, в тому числі і депресію. І з кожним днем війни цих людей стає все більше, а тому зростає і чисельність тих, кому потрібна психологічна допомога.
Важливо зауважити, що хоч і відомі ефективні методи лікування психічних розладів, але понад 75% людей у країнах з низьким та середнім рівнем доходу не отримують лікування. І це дійсно є проблемою всього людства, тому, що через не лікування цих розладів людина поступово втрачає бажання і наснагу жити, що може закінчитись фатально для неї самої.
Кафедра педагогіки, психології, медичного та фармацевтичного права НУОЗ України імені П. Л. Шупика також долучилась до боротьби з депресією та іншими психічними розладами. С вересня 2023-го року 38 здобувача вищої освіти другого (магістерського) рівня почали навчатися за освітньо-професійною програмою «Клінічна психологія та психологічна допомога», де більше детально студенти вивчають проблему депресії та різних чинників, які можуть до неї призвести, наприклад таких як хронічний стрес, травма від війни тощо. Таким чином майбутні клінічні психологи будуть мати компетентності, які допоможуть їм розробляти та впроваджувати інноваційні методи психологічної допомоги клієнтам у складних життєвих ситуаціях, а також відповідально та свідомо застосовувати фахові знання та навички в практичних ситуаціях, зокрема: здійснювати практичну діяльність (психодіагностичну, психоедукаційну, психогігієнічну, психопрофілактичну, консультаційну, тренінгову, психокорекційну, психологічний супровід) з використанням науково верифікованих методів та технік.