За ініціативи Міністерства охорони здоров’я України та Українського бюро Всесвітньої організації охорони здоров’я в Національному університеті охорони здоров’я України імені П. Л. Шупика започатковано проєкт з впровадження у післядипломну освіту флагманської програми ВООЗ.
Програма Mental Health Gap Action Programme (mhGAP) – це глобальна програма ВООЗ, спрямована на підвищення доступу до послуг з охорони психічного здоров’я шляхом залучення медичних кадрів, які на мають спеціалізації з психіатрії, до надання допомоги людям із психічними розладами. Насамперед програма орієнтована на додаткову підготовку фахівців первинної медичної допомоги.
В рамках реалізації проєкту в НУОЗ України імені П.Л. Шупика буде розроблено Концепцію імплементації mhGAP в післядипломну медичну освіту в Україні. Для цього буде здійснено перегляд примірних програм підготовки лікарів-інтернів та програм безперервного професійного розвитку лікарів з включенням і впровадженням Програми mhGAP.
Наказом НУОЗ України імені П.Л. Шупика №848 від 28.02.2024 створено робочу групу з розробки концепції імплементації mhGAP в післядипломну освіту. Головою робочої групи та координатором співпраці з ВООЗ і МОЗ України з напрацювання концепції призначено професора кафедри терапії, сімейної медицини, гематології і трансфузіології Вікторію Ткаченко.
19-22 березня 2024 року в рамках реалізації проєкту в ВООЗ проведено для викладачів кафедр НУОЗУ імені П.Л. Шупика першу частину тренінгу з Програми mhGAP. У тренінгу брали участь науково-педагогічні працівники понад 10 кафедр нашого університету: терапевтичного, педіатричного напрямів підготовки медичних кадрів, а також фахівців з реабілітації та паліативно-хоспісної допомоги.