22 березня 2024 року у Рівненському обласному клінічному лікувально-діагностичному центрі ім. В. Поліщука пройшла Школа цифрових технологій «Променева діагностика в загальній практиці лікарів», організаторами якої виступили Всеукраїнська асоціація рентгенологів, Національний університет охорони здоров’я України імені П.Л. Шупика, Центр рентгенівських технологій АРУ, Національний технічний університет «ХПІ» ННМІ та Центр ПМСД «Центральний».
У Школі цифрових технологій взяли участь понад 30 слухачів із 10 регіонів України. Від кафедри ядерної медицини, радіаційної онкології та радіаційної безпеки НУОЗ України імені П.Л. Шупика в якості члена президії та доповідача у заході взяв к.т.н, старший викладач Ю. Коваленко та професор кафедри О. Щербіна.
Юрій Коваленко в лекції «Щодо безпеки променевих методів дослідження» звернув увагу слухачів на те, що на сьогодні, на жаль, немає достовірних оцінок шкідливості всіх методів радіологічної візуалізації для пацієнтів, тому принцип ALARA має застосовуватися для всіх радіологічних досліджень; їх кількість до встановлення діагнозу має бути мінімально необхідна. При виборі методу візуалізації лікар має використовувати «Національне керівництво для лікарів, що направляють пацієнтів на радіологічні дослідження».
Директор Центру первинної медико-санітарної допомоги «Центральний» О. Шрам доповів учасникам заходу про захворюваність населення міста Рівного у 2023 році та показав важливість променевої діагностики у своєчасному виявленні небезпечних хвороб. В умовах війни навантаження на Центр «Центральний» збільшилося за рахунок тимчасово переміщених осіб, серед яких захворюваність вище, ніж у місцевого населення. В умовах війни зросла рання інвалідизація населення, а також онкологічна захворюваність населення регіону. Все це призвело до збільшення навантаження на рентгенівський підрозділ Центру, про роботу якого розповіла у своїй презентації його керівник Я. Якобчук.
Одним з перших учасників Школи цифрових технологій виступив завідуючий відділенням променевої діагностики Рівненського обласного клінічного лікувально-діагностичний центру імені Віктора Поліщука Семенюк П.П., який представив цікаві клінічні випадки, колеги з Києва та Харкова представили ряд доповідей, в яких зокрема розглядалися питання: можливості променевої діагностики пневмонії, термінологічні аспекти рентгенодіагностики змін грудної клітки, показання на радіологічні дослідження, забезпечення безпеки радіологічних досліджень тощо.
Слід зазначити, що доповіді цьогорічного засідання школи цифрових технологій проводились в рамках планової НДР кафедри ядерної медицини, радіаційної онкології та радіаційної безпеки «Трифазна остеосцинтиграфія у визначенні операбельності, прогнозуванні та діагностиці параендопротезних ускладнень при ендопротезуванні кульшових, та колінних суглобів у хворих на деформуючий остеоартроз» (№ держреєстрації 0123U100200, термін виконання: 2023-2027 рр.)
Ще однією особливістю Школи у Рівному була висока активність слухачів, які приймали активну участь у дискусіях.
Дякуємо керівництву Центру ПМСД «Центральний» та Рівненського обласного клінічного лікувально-діагностичного центру ім. В. Поліщука за допомогу у проведенні Школи, а також всім її організаторам, доповідачам та учасникам!