Google search

 
 

У відповідь на лист МОН №1/5775-24 від 03.04.2024 р. та з метою консолідації та формування історичної свідомості українського народу, збереження національної пам’яті та належного відзначення і вшанування пам’яті жертв аварії на Чорнобильській АЕС кафедра ядерної медицини, радіаційної онкології та радіаційної безпеки НУОЗ України імені П.Л. Шупика провела 9 квітня 2024 року круглий стіл «Досвід Чорнобиля. Загроза ядерного тероризму. Сучасна тактика медичного реагування при радіаційних аваріях». 

Захід відбувся в рамках циклу тематичного удосконалення кафедри «Дотримання правил радіаційної безпеки при використанні джерел іонізуючого випромінювання в медичних закладах» (31.03.2024 – 14.04.2024 р.).  

Учасниками круглого столу стали слухачі з майже усіх областей України, серед яких були спеціалісти з радіонуклідної діагностики, лікарі-рентгенологи, спеціалісти з радіаційної гігієни та радіаційної онкології.

Захід розпочався хвилиною мовчання та вшануванням пам’яті жертв аварії на Чорнобильській АЕС.

Завідувач кафедри ядерної медицини, радіаційної онкології та радіаційної безпеки Павло Король ознайомив учасників круглого столу з характеристиками аварії на ЧАЕС та потенційними ядерними аваріями в Україні, з невідкладними заходами на різних фазах можливих аварій, зокрема механізмами йодної профілактики. Професор кафедри Олег Щербіна та доцент кафедри Василь Мурашко розглянули сучасну тактику військово-медичного реагування при ядерному тероризмі та етапи організації медичної допомоги на ядерних об’єктах у військових умовах.

Резюмуючи результати круглого столу Павло Король підкреслив, що досвід Чорнобиля не повинен стати просто історією, він має бути реалізований, перш за все, в системі радіаційної безпеки країн, які використовують ядерну енергію, а головне – країн, найбільш постраждалих від аварії на ЧАЕС. Доповіді викликали жваву дискусію, на всі запитання учасники круглого столу отримали вичерпні відповіді та виразили задоволення заходом та набутими знаннями, які конче необхідні в умовах воєнного стану, загроз ядерного тероризму та у повсякденній практиці.

Слід зазначити, що співробітники  кафедри ядерної медицини, радіаційної онкології та радіаційної безпеки НУОЗ України імені П. Л. Шупика і надалі братимуть активну участь в міжнародних заходах МАГАТЕ, присвячених ядерній та радіаційній безпеці України.

Оцініть матеріал

Актуальність матеріалу: 90% - 5 Голосів
Корисність матеріалу: 87.5% - 4 Голосів
Доступність матеріалу: 87.5% - 4 Голосів

Загальна оцінка матеріалу

Читайте також