Наприкінці квітня цього року відбувся 34-й щорічний Європейський конгрес з клінічної мікробіології та інфекційних хвороб (ECCMID Europian congress of clinical microbiology and infectious diseases, Barcelona, Spain, 27-30 April 2024).

Участь у цьому представницькому конгресі взяла делегація з України. Наш Університет представляв завідувач кафедри інфекційних хвороб, професор Олександр Дуда.

Під час роботи конгресу були розглянуті найбільш актуальні проблеми як клінічної мікробіології, так і інфекційних хвороб, а саме:

• окрема секція була присвячена COVID-19 інфекції, розглядались питання наслідків пандемії для людства та можливість аналогічних спалахів у майбутньому;
  • ще одна секція була присвячена антибіотикорезистентності та раціональному застосуванню цих препаратів;
  • особливу увагу було присвячено ранній діагностиці інфекційних хвороб та застуванню раціональної етіотропної терапії з урахуванням чутливості збудника.

Наступний 35-й щорічний Європейський конгрес з клінічної мікробіології та інфекційних хвороб відбудеться у м. Відень навесні 2025 року.