Упродовж першого півріччя 2024 року відбулися три науково-практичні фахові школи-семінари - Міждисциплінарний альянс: хірургія та анестезіологія, що проводится за сприяння Національного університету охорони здоров'я України імені П.Л. Шупика, Всеукраїнської асоціації безперервної професійної освіти лікарів та фармацевтів, профільних асоціацій хірургів та анестезіологів.

Модерація цих заходів експерт-класу була доручена завідувачу кафедри хірургії та судинної хірургії НУОЗ України імені П.Л. Шупика, заслуженому лікарю України, професору С. Саволюку.

Тематика заходу охоплювала огляди сучасних консенсусних документів щодо стратегій періопераційного знеболення та ступеню його адекватності в контексті хірургії швидкого відновлення, лікування та профілактики гострого та хронічного больових синдромів, сучасних рекомендацій щодо критичних обтураційних жовтяниць, сучасних аспектів малоінвазивної проктології, локального впливу в хірургії хронічних раневих дефектів, синдрому діабетичної стопи та хронічних ран, аспектів антибіотикорезистентності та шляхів її профілактики та інтенсивної терапії невідкладних станів в хірургії та анестезіології.

В рамках наукової програми були представлені доповіді завідувача кафедри хірургії та судинної хірургії НУОЗ України імені П.Л. Шупика,
професора С. Саволюка, що стосувалися тактичних аспектів вибору хірургічної тактики лікування критичних форм обтураційної жовтяниці, періопераційному супроводу малоінвазивної проктології та принципи лікувальної стратегії хронічних раневих дефектів різної етіологі, з розбором цікавих практичних кейсів.

Фахова дискусія, велика кількість запитань, експертні думки профільних фахівців зробили захід цікавим та насиченим корисною, актуальною інформацією.