11 травня відбувся насичений медичними новинами факультатив організований викладачами кафедри кардіології НУОЗ України імені П.Л. Шупика. Вже традицією стали суботні зустрічі з лікарями для обговорення актуальних медичних проблем, нових рекомендацій.
Цього разу зустріч тривала більше ніж зазвичай, так як надійшло багато цікавих питань від слухачів. На захід зібралися терапевти, сімейні лікарі, кардіологи, пульмонологи. Тематика заходу була різноманітна.
Зустріч розпочалася лекцією д. мед. н., провідного наукового співробітника ДУ «Національний інститут фтизіатрії і пульмонології ім. Ф. Г. Яновського НАМН України» Ярослава Дзюблика: «Хронічне обструктивне захворювання легень – чекати чи діяти?» Розглянули ризики, що пов’язані з пацієнтом, з ХОЗЛ та лікуванням; основні методи діагностики та більш детально обговорили медикаментозну терапію, що прописана в останніх рекомендаціях.
Цікаву тему підняла Наталія Сидорова, професор кафедри військової загальної практики-сімейної медицини Української військово-медичної академії у своєму майстер-класі: «Оптимізація терапії кардіального пацієнта за допомогою стратегії поліпіл: розбір клінічного випадку». Крім того спікер продемонструвала ефективність стратегії поліпіл у реальних пацієнтів. Також показала недоліки такого лікування, та як їх правильно усунути.
Який рівень артеріального тиску найкращий для пацієнтів з артеріальною гіпертензією та хронічною хворобою нирок? Як досягнути цільових рівнів АТ за допомогою терапії? Що радять останні європейські рекомендації з цього питання? Відповідала на ці важливі питання Юлія Лучинська, асистент кафедри кардіології НУОЗ України імені П.Л. Шупика у своїй доповіді: «Регуляція артеріального тиску у хворого з патологією нирок за міжнародними рекомендаціями 2023-2024 ESH та KDIGO».
Захід продовжився дискусією між кардіологами Тетяною Сімагіною, асистентом кафедри кардіології НУОЗ України імені П.Л. Шупика, Мариною Долженко, професором, завідувачем кафедри кардіології НУОЗ України імені П.Л. Шупика та фармацевтом Наталією Білоусовою, к.пед.н., завідувачем з навчально-методичної роботи кафедри фармації НУОЗ України імені П.Л. Шупика, щодо особливостей фармакокінетики медичних препаратів у хворих з фібриляцією передсердь після інфаркту міокарда. Учасники заходу під час он-лайн зустрічі мали можливість задати свої питання спікерам.
Про всі заплановані події можна попередньо дізнатися на сайті Webcardio.org та в освітньому застосунку MedUA.