Підготовка перпсективних наукових кадрів завжди була пріоритетом в роботі кафедри хірургії та судинної хірургії НУОЗ України імені П.Л. Шупика (завідувач кафедри – професор С. Саволюк), оскільки вся діяльність кафедри орієнтована, в першу чергу, на інновації в хірургії та їх рутинне впровадження в щоденну роботу хірургічних відділень клінічних баз кафедри.

На сьогодні на кафедрі виконується 9 дисертаційних досліджень за наукового керівництва завідувача кафедри, професора С. Саволюка та
професора В. Ходоса, тематика яких відображає сучасні аспекти та тенденції розвитку малоінвазивної хірургії – малоінвазивна ендовенозна флебологія (Г. Мельничук, К. Забірченко), ендоваскулярна хірургія облітеруючої патології магістральних артерій (К. Хацько), малоінвазивна малотравматична проктологія (Д. Почечуєв, Ю. Веселовський), лапароскопічна загальна абдомінальна хірургія та симультанні операції (Є. Кругляк), лапароскопічна герніологія (В. Лавринець) з приорітетною інтеграцією протоколів швидкого відновлення.

Військова агресія докорінно змінила нашу державу, наше суспільство та наше життя і нашу роботу, в тому числі роботу кафедри хірургії та судинної хірургії та її формат, перевівши її фактично в цілодобовий режим на клінічних базах кафедри (клініка КМКЛ 8 тощо), що мало суттєвий вплив на зміну наукової проблематики аспірантів, зокрема на лікування та профілактику ускладнень бойової травми кінцівок та дефектів мяких тканин - В. Липницький (застосування аутовакцини та раньових бактеріофагів), Е. Аскеров та І. Жгенті – хірургічні аспекти лікування та профілактики фантомного больового синдрому при виконанні ампутацій та реампутацій кінцівок внаслідок бойової травми.

Робота над виконанням запланованих дисертаційних досліджень не припиняєтьсія ні на хвилину завдяки постійному консультуванню наукових керівників та великій вмотивованості наших аспірантів щодо вчасного завершення своїх наукових робіт, що засвідчила чергова атестація аспірантів на кафедральному засіданні кафедри хірургії та судинної хірургії.