Google search

 
 

2 вересня 2024 року на кафедрі хірургії та судинної хірургії Національного університету охорони здоров’я України імені П. Л. Шупика (завідувач кафедри – заслужений лікар України, професор С. Саволюк) до занять приступили 17 лікарів-інтернів 1 року навчання за спеціальністю "Хірургія" (випуск 2024 року).

Завідувач кафедри на вступній лекції ознайомив лікарів-інтернів з планом 1-го року навчання в інтернатурі, деталізував завдання, які стоять перед молодими фахівцями в цих надскладних умовах повномасштабної військової агресії, про досвід кафедри під час активних бойових дій. про досвід кафедри під час активних бойових дій, пояснив вимоги до підготовки лікарів з акцентом на опанування сучасних малоінвазивних хірургічних (лапароскопічні, ендоскопічні, пункційні) методів та технології швидкого відновлення пацієнтів.

Професор С. Саволюк підкреслив важливість дотримання принципів доказової медицини в умовах ургентної та планової хірургії, врахування особливостей, умов надання хірургічної допомоги військовим та цивільному населенню, а також ознайомив присутніх з досвідом діяльності кафедри під час активних бойових дій.

Основною клінічною базою кафедри є КНП КМКЛ 8. В лікарні, під час проходження практичної частини навчання, лікарі-інтерни зможуть ознайомитися як реалізується сучасний підхід мультидисциплінарної хірургії. Підхід може бути реалізований в одночасному поєднанні ліапароскопії та ендоскопії з пункційно-навігаційною хірургією, судинної хірургії та ендоваскулярних технологій, вибудові налагодженої співпраці мультипрофільних хірургічних бригад – торакальних та абдомінальних хірургів, судинних хірургів та онкохірургів, хірургів з травматологами та урологами і гінекологами, пластичними та реконструктивно-відновними хірургами, що робить досвід хірургічної клініки кафедри хірургії та судинної хірургії унікальним для представлення молодим фахівцях всього різноманіття хірургічного спектру майбутніх спеціалізацій.

З врахуванням максимальної реалізації підходу мультидисциплінарної хірургії для лікарів-інтернів були розроблені графіки лекцій, семінарських та практичних занять, добових чергувань, роботи в перев’язочних та діагностичних кабінетах, розподіл палат та пацієнтів, погоджено графіки роботи в симуляційному класі кафедри. Саме в симуляційному класі кафедри є все необхідне для відпрацювання базових мануальних навичок лапароскопії: лапароскопічні тренажери, електрохірургічні інструменти та платформи, зшиваючи апарати тощо.

Науково-педагогічний персонал кафедри має потужний досвід навчання лікарів-інтернів як з теоретичних питань (зокрема з питань підготовки до складання ліцензованого іспиту КРОК-3), так і з формування стійких базових навичок лікаря хірурга. Колектив кафедри готовий передавати свій унікальний практичний та науковий досвід молодим фахівцям та бажає колегам успіхів у навчанні та подальшому професійному розвитку.

Оцініть матеріал

Актуальність матеріалу: 50% - 1 Голосів
Корисність матеріалу: 50% - 1 Голосів
Доступність матеріалу: 50% - 1 Голосів

Загальна оцінка матеріалу

Читайте також