Google search

 
 

На початку вересня 2024 р. в м. Флоренція (Італія) відбувся 36 Європейський Конгрес Патології, в якому взяла участь завідувачка кафедри морфології, клінічної патології та судової медицини професор Олена Дядик, яка є членом Консультативної Ради (Advisory Board) ESP від України.

36 Європейський Конгрес Патології був рекордним за кількістю учасників – було зареєстровано понад 5700 учасників з 100 країн світу, проведено 184 наукових секції, 107 сесій у онлайн форматі, 2327 абстрактів з багатьох напрямів патологічної анатомії. Під час заходів були продемонстровані досягнення в сучасній діагностиці, що зацікавило лікарів різних спеціальностей, трансдисциплінарний підхід до діагностики різних захворювань, можливості втілення Digital Pathology.

 

Використання високотехнологічних методів діагностики, таких як гістохімія, імуногістохімія, молекулярно-генетична діагностика, електронна мікроскопія та комп’ютерна патологія з можливостями передачі та зберігання зображень дозволяє патологу бути одним з лідерів трансдисциплінарної команди лікарів та брати участь в прийняті рішення по тактиці ведення пацієнта. Підкреслена роль патоморфолога в участі клінічних розборів, консиліумів та оцінки лікування хворих.

У багатьох доповідях та лекціях від провідних патологів Європи та Великої Британії акцентувалась особлива роль лікаря-патоморфолога не тільки в діагностичному процесі, а й у подальшій оцінці результатів лікування. Підкреслена роль прижиттєвої морфологічної діагностики, не тільки для встановлення діагнозу, а й для подальшого призначення таргетної та імунобіологічної терапії.

Важливим аспектом для подальшого розвитку патології було рішення про прийняття концепції зберігання парафінових блоків, скелець та використання їх для подальших консультацій в різних країнах Європи та світу, проведення спеціальних молекулярно-діагностичних досліджень. Цей важливий аспект потрібен для проведення патогенетичного та таргетного лікування пацієнтів з пухлинними, непухлинними та орфанними захворюваннями. Такій підхід направлений на подальшу гармонізацію роботи національних Асоціацій.

Окрему увагу було приділено питанням «Зеленої патології», запропоновано наукова сесія на наступному Конгресі у Відні у 2025 р.

Професор Олена Дядик взяла участь у роботі Конгресу та зробила доповідь на засіданні Консультативної Ради ESP 07 вересня 2024 р. з питань розвитку післядипломної освіти в країнах Європи, стану справ та діяльності Асоціацій патологів країн Європи та Великої Британії. Особу увага в своїй доповіді професор Олена Дядик приділила питанням гуманітарної допомоги патологоанатомічним закладам та лікарям України, розвитку безперервної професійної освіти, можливостям обміну досвітом для лікарів-патологоанатомів нашої країни. В своїй доповіді Олена Дядик зазначила, що в рамках виконання домовленостей меморандуму університет продовжує плідну співпрацю з колегами з Британського Королівського коледжу Патологів, а за сприянням Президента Коледжу Bernie Croal, відповідального за міжнародні зв’язки клінічного директора з міжнародної діяльності Ismail Matalka та співробітника відділу з міжнародних проектів Kelley Price наші молоді лікарі (інтерни кафедри та лікарі, які проходять спеціалізацію) отримали можливість долучитись до 1,5-річного онлайн тренінгу з патології.

На засіданні Консультативної Ради ESP було розглянуто питання розвитку післядипломної освіти в країнах Європи, отримання практичних занять та майстер-класів для лікарів-резидентів, обговорені грантові програми, зокрема  й для патологів з України.

Оцініть матеріал

Актуальність матеріалу: 75% - 2 Голосів
Корисність матеріалу: 50% - 1 Голосів
Доступність матеріалу: 75% - 2 Голосів

Загальна оцінка матеріалу

Читайте також