Google search

 
 

З 7 по 11 вересня у м. Відень (Австрія) проходив 34-й Конгрес Європейського респіраторного товариства (European Respiratory Society, ERS) у якому взяли участь понад 20 000 делегатів.

 

Конгрес ERS ‒ це щорічна подія, яка об’єднує світових респіраторних експертів, та відбувається, щоб продемонструвати всі останні досягнення в галузі науки та практики респіраторної медицини. Цей глобальний форум давно перевершив масштаби своєї назви, адже він по суті не європейський, а всесвітній, оскільки залучає учасників із понад 160 країн з усіх континентів. Тема Конгресу у 2024 році ‒ «Люди та машини: встановлення правильного балансу», присвячена зростанню ролі штучного інтелекту та цифровізації в усіх галузях пульмонології (і медицини в цілому), а також впровадженню новітніх технологій в діагностиці та лікуванні пацієнтів з респіраторними захворюваннями.

Програма Конгресу ERS 2024 широко висвітлювала останні досягнення в дослідженнях і клінічній практиці, охоплюючи теми та професійні спеціальності, ось деякі з них:

  • Клінічна допомога та фізіологія органів дихання
  • Захворювання дихальних шляхів, астма, ХОЗЛ і хронічний кашель
  • Епідеміологія та навколишнє середовище
  • Педіатрична пульмонологія
  • Торакальна хірургія та трансплантація
  • Респіраторні інфекції
  • Торакальна онкологія
  • Клінічні методики, візуалізація та ендоскопія.

Професори кафедри фтизіатрії і пульмонології Національного університету охорони здоров′я України імені П. Л. Шупика Г. Гуменюк та С. Зайков взяли активну участь в роботі Конгресу ERS. Вони представили доповіді на наступні теми: «Порівняння ефективності ацетилцистеїну та інгаляцій 3% гіпертонічного сольового розчину у хворих на ХОЗЛ», «Ефект від застосування елімінаційної та іригаційної терапії гіперосмолярним розчином ксиліту у хворих на алергічний риніт», «Ефективність цитопротектора ектоїну в лікуванні хворих на гострий бронхіт».

Участь в конгресі для делегатів з України цьогоріч була безкоштовною. ERS має вплив у Європі, тому ця ініціатива може підвищити обізнаність та підтримку України в ці важкі часи. Приємно було відзначити особливу увагу та підтримку від керівництва ERS і делегатів інших країн до членів делегації з України. 

Ця ініціатива неодмінно покращить якість педагогічного процесу, дасть можливість обмінятися досвідом та кращими практиками з іноземними колегами, сприятиме підвищенню професійного рівня та розвитку нових компетенцій в медичній освіті, якості медичної освіти та створенню умов для європейської інтеграції з подальшим впровадженням сучасних досягнень в навчальну і медичну практику, посилить обмін сучасним науковим та клінічним досвідом шляхом особистого контакту з партнерами та науковцями світового рівня.

Оцініть матеріал

Актуальність матеріалу: 83.33% - 3 Голосів
Корисність матеріалу: 83.33% - 3 Голосів
Доступність матеріалу: 83.33% - 3 Голосів

Загальна оцінка матеріалу

Читайте також