В середині вересня Європейське товариство дитячих неврологів EPNS провело майстер-клас у м. Кембрідж (Сполучено Королівство), де колеги з різних країн Європи мали можливість обговорити, які сподівання вони мають щодо подальшого розвитку дитячої неврології як науки, а також для кожного з нас: як для лікаря, так і пацієнта.
У майстер-класі взяли участь 40 учасників, зокрема з України. НУОЗ України імені П.Л. Шупика представляла завідувачка кафедри педіатрії, дитячої неврології та медичної реабілітації, доцент Оксана Назар.
На зустрічі обговорювали перспективи розвитку сучасних напрямків надання допомоги дітям з ураженням нервової системи, а саме лікування спадкових нейродегенеративних захворювань, лікування та реабілітація дітей, які перенесли критичний стан, питання вигорання медичних працівників, адже саме медики знаходяться на другому місці серед професій, які найбільш часто страждають від вигорання.
Важливим моментом було обговорення питань виникнення конфлікту між пацієнтом та лікарем, важливість другої думки для уникнення або розрішення конфлікту, вміння вислухати батьків дитини та маленького пацієнта, допомогти побороти їхні страхи, як поводити всій команді, щоб конфлікт не вийшов за межі лікарні. Дискутували, з якими труднощами стикаються лікарі у різних країнах Європи у їхній співпраці з пацієнтами та колегами.
В якості спікерів були запрошені колеги-лікарі, які є професіоналами у своєму напрямку досліджень та клінічної роботи, а також фахівці інших сфер діяльності: філософ, психолог, актор, письменник. Така неординарність програми дозволила більш глибоко зануритися у проблеми, з якими стикаються сучасні лікарі, та використовувати отриманий досвід у власній професійній та освітній діяльності.